Ціни на нафту стабілізувалися

Ціни на нафту у п’ятницю, 16 травня, залишалися стабільними, прямуючи до другого тижневого зростання поспіль завдяки послабленню торговельної напруженості між США та Китаєм, хоча потенційне повернення іранських поставок обмежило зростання цін.

Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1 цент до 64,52 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate зросли на 2 центи до 61,64 долара.

Обидва контракти подешевшали більш як на 2% на попередній сесії після розпродажу через зростання перспектив укладення ядерної угоди з Іраном.

Президент Дональд Трамп заявив, що США наближаються до укладення ядерної угоди з Іраном, і Тегеран «в певному сенсі» погоджується з її умовами. Однак джерело, знайоме з переговорами, повідомило, що ще є питання, які потрібно вирішити.

Аналітики ING у своїй записці написали, що скасування санкцій у рамках ядерної угоди зменшить ризики постачання, дозволивши Ірану збільшити видобуток нафти та знайти більше охочих покупців для своєї нафти. За їхніми словами, це може призвести до додаткових поставок близько 400 тис. барелів на добу.

Незважаючи на потенційний тиск на пропозицію, ціни на нафту Brent та WTI зросли на 1% на початку цього тижня. Настрої зросли після того, як США та Китай, дві найбільші світові споживачі та економіки нафти, домовилися про 90-денну паузу у торговельній війні, протягом якої обидві сторони знизять торговельні мита. Значні взаємні китайсько-американські тарифи викликали побоювання щодо різкого удару по світовому зростанню та попиту на нафту.

Аналітики BMI, підрозділу Fitch Solutions, зберегли свої прогнози щодо середньої ціни на Brent на рівні 68 доларів за барель у 2025 році та 71 долара за барель у 2026 році, порівняно з 80 доларами за барель у 2024 році, посилаючись на невизначеність торговельної політики щодо цінових перспектив.

«Хоча 90-денний період охолодження залишає двері відкритими для додаткового прогресу у зниженні торговельних бар'єрів з обох сторін, невизначеність щодо довгострокової торговельної політики обмежить зростання цін», – йдеться у дослідницькому звіті аналітиків.

Погіршення ринку посилював очікуваний профіцит.

Міжнародне енергетичне агентство у четвер підвищило свій прогноз зростання світових поставок на 2025 рік на 380 тис. б/д, оскільки Саудівська Аравія та інші члени ОПЕК+ скасовують скорочення видобутку.

МЕА також прогнозувало профіцит на наступний рік, незважаючи на незначний перегляд у бік збільшення свого прогнозу світового попиту на нафту на 2025 рік на 20 тис. б/д.

Інвестори також стежили за ознаками зниження процентних ставок Федеральною резервною системою, що може підтримати економіку та попит на нафту.

Раніше цього тижня дані Управління енергетичної інформації США показали більший, ніж очікувалося, стрибок запасів сирої нафти, що посилило занепокоєння щодо попиту у найбільшого у світі споживача нафти.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd