Ціни на нафту 5 вересня зросли більш як на $1 за барель напередодні зустрічі ОПЕК+

Ціни на нафту підскочили більш ніж на 1 долар за барель у понеділок, продовжуючи зростання, оскільки інвестори стежать за можливими кроками виробників ОПЕК+ щодо скорочення видобутку та підтримки цін на зустрічі пізніше того ж дня.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,88 долара, або 2%, до 94,90 долара за барель до 03:45 за Гринвічем після зростання на 0,7% у п'ятницю. Американська нафта West Texas Intermediate торгувалася на рівні $88,60 за барель, що на $1,73, або 2% вище після зростання на 0,3% на попередній сесії.

Ринки США закриті у зв'язку із державним святом у понеділок.

На зустрічі пізніше у понеділок Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, група, відома як ОПЕК+, можуть ухвалити рішення зберегти поточні рівні видобутку або навіть скоротити видобуток, щоб підтримати ціни, незважаючи на те, що постачання залишаються обмеженими.

"ОПЕК+, швидше за все, підтримуватиме видобуток досить жорстко, щоб утримати ціну на нафту на тлі перебоїв з попитом, викликаних відновленням карантину в деяких частинах Китаю", - сказала Тіна Тен, аналітик CMC Markets.

росія, другий за величиною виробник нафти у світі та ключовий член ОПЕК+, нині не підтримує скорочення видобутку, і, ймовірно, група збереже видобуток на незмінному рівні, коли збереться у понеділок, повідомила в неділю Wall Street Journal з посиланням на неназвані джерела.

"Хоча ми очікуємо, що група збереже виробництво без змін, риторика може бути бичачою, оскільки вона сподівається зупинити недавнє падіння цін", - зазначають аналітики ANZ.

Незважаючи на можливість скорочення виробництва, Тенг з CMC зазначив, що ризики зниження також залишаються, назвавши потенційний експорт з Ірану на тлі переговорів щодо ядерної угоди, що тривають, і побоювання рецесії в якості двох таких ризиків.

Ціни на нафту впали за останні три місяці після досягнення багаторічного максимуму в березні через побоювання, що підвищення відсоткових ставок та обмеження поширення COVID-19 у деяких частинах Китаю, найбільшого у світі імпортера нафти, можуть уповільнити глобальне економічне зростання та знизити попит на нафту.

В даний час 33 міста в Китаї знаходяться під частковим або повним блокуванням, що торкнулося понад 65 мільйонів жителів, за оцінками місцевих ЗМІ, оскільки друга за величиною економіка світу дотримується своєї суворої політики нульового COVID.

Переговори про відродження ядерної угоди Заходу з Іраном у 2015 році затяглися, хоча угода може дозволити Тегерану збільшити експорт та покращити глобальні постачання.

За словами західного дипломата, Білий дім у п'ятницю відкинув зв'язок угоди із припиненням розслідувань ядерною наглядовою службою ООН через день після того, як Іран знову відкрив це питання.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd