Ціна золота 2 червня слабко змінюється на тлі різноспрямованих факторів

Вартість золота слабо змінюється у четвер вранці, інвестори продовжують оцінювати перспективи навколо політики Федрезерва США, а також геополітичну ситуацію та інфляцію, свідчать дані торгів.

Инвестиции в золото: как это работает — Минфин

Станом на 8:45 EET ціна серпневого ф'ючерсу на золото на нью-йоркській біржі Comex зростала на 2,25 долара, або на 0,12% - до 1850,95 долара за тройську унцію. Липневий ф'ючерс на срібло дешевшав на 0,17% – до 21,878 долара за унцію.

Трейдери продовжують оцінювати перспективи довкола монетарної політики Федеральної резервної системи (ФРС) США. Регулятор за підсумками чергового засідання 3-4 травня очікувано підвищив базову ставку на 50 базисних пунктів – до 0,75-1% річних. За даними CME Group, 89,5% аналітиків очікують, що після засідань у червні та липні ставка становитиме 1,75-2%, тобто буде ще двічі підвищена на 50 базисних пунктів.

Підвищення ставки традиційно підтримує долар, що є негативним для золота. Дорогоцінний метал у такому разі стає менш доступним для покупки в іншій валюті.

Водночас золото продовжують підтримувати інфляційні ризики та геополітична невизначеність, оскільки воно традиційно постає як інфляційний хедж та актив-притулок. "Якщо ціна на золото зможе утриматися вище за 1800 доларів за унцію, то, ймовірно, може статися подальше зростання, якщо інфляція залишатиметься на високому рівні довше, ніж очікувалося", - наводить агентство Блумберг думку аналітиків Heraeus Metals Germany GmbH & Co.

Крім того, за даними "Бежової книги" (Beige Book) - зведення коментарів Федеральної резервної системи (ФРС) про економічне становище в країні - економіка США у квітні-травні здебільшого помірно зросла, але стримувалася на тлі загальної невизначеності у світі.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd