Індекс очікувань ділової активності, який розраховується Нацбанком, вперше з жовтня 2021 року перевищив нейтральне значення (50 пунктів) і зріс до 51.1 у квітні порівняно з 49.9 у березні.
Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає ЛІГА.ФІНАНСИ.
Поліпшення ситуації з енергопостачанням, збільшення пропозиції продовольства та пального, покращення інфляційних та курсових очікувань, підвищення споживчих настроїв населення позитивно позначилися на очікуваннях підприємств більшості секторів, пояснюють у Нацбанку.
Підприємства торгівлі найбільш оптимістично оцінили результати та перспективи своєї діяльності завдяки уповільненню інфляційного тиску, пожвавленню споживчого попиту та збільшенню пропозиції товарів: секторальний індекс у квітні зріс до 57.6 (53.6 у березні).
Підприємства промисловості другий місяць поспіль очікують на покращення своїх економічних результатів на тлі зменшення проблем з логістикою, скорочення виробничих витрат для відновлення енергопостачання та стабілізації цін на пальне: секторальний індекс у квітні становив 50.5 порівняно з 51.2 у березні.
Підприємства сфери послуг продовжили пом'якшувати негативні оцінки своїх економічних перспектив завдяки поступовому відновленню попиту, покращенню ситуації з енергопостачанням та сезонному фактору: секторальний індекс становив 48.8 порівняно з 45.7 у березні.
Підприємства будівництва надали найстриманіші оцінки своїх економічних результатів з огляду на низьку фінансову спроможність споживачів, брак інвестицій та несприятливі погодні умови: секторальний індекс у квітні становив 44.9 (у березні – 45.9).
Більшість підприємств, попри певне пом'якшення прогнозів, зберегли високі очікування зростання закупівельних цін й тарифів на власну продукцію/послуги.
Оцінки респондентів із зайнятості пом'якшилися: підприємства торгівлі вперше з січня 2022 року очікують збільшення чисельності працівників, решта опитаних секторів прогнозують нижчі, ніж у попередні місяці, темпи скорочення персоналу.
НБУ проводив щомісячне опитування 481 підприємства з 4 по 21 квітня.