Bloomberg: світові ринки зіткнулися з кризою через брак доларів

Лікарні відкладають операції на Шрі-Ланці, міжнародні рейси припиняють у Нігерії, автомобільні заводи закривають у Пакистані — все це стало наслідком кризи через брак доларів, пише Bloomberg.

«У цих неспокійних країнах назріває справжня криза, і для деяких все може стати ще гірше, — вважає Хаснайн Малік, стратег по ринках, що розвиваються, і прикордонних ринках Tellimer у Дубаї. — Інвестори повинні стати ще більш пильними під час перевірки вразливості та диференціації ризиків країни, щоб не бути здивованими наступною Ганою або Шрі-Ланкою».

Нестача доларів обмежує доступ до багатьох речей — від сировини до ліків, тоді як уряди намагаються впоратися з боргами, прагнучи отримати пакети допомоги Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Як зазначає Bloomberg, проблеми у низці економік погіршилися разом із відновленням долара. За даними агентства, такі тенденції змусять керуючих капіталом діяти обережніше при розподілі інвестицій.

Міжнародні перевізники призупинили польоти до Нігерії через труднощі з репатріацією доларів із країни. У Бангладеш виробники електроенергії вимагають від центробанку $1 млрд для імпорту палива, щоб запобігти енергетичній кризі, що насувається. Малаві стикається з нестачею фармацевтичних препаратів, добрив та дизельного пального на тлі скорочення імпорту через кризу.

2022 року у МВФ попросили допомогу Бангладеш, Пакистан і Шрі-Ланка. На Шрі-Ланці у квітні 2022 року стався дефолт із зовнішнього боргу, а Пакистан опинився на межі дефолту на тлі скорочення валютних резервів. У цих країнах виявилася нестача не тільки палива, а й, наприклад, ліків та медичного обладнання.

«Ці країни загрузли в економічному колапсі, а деякі, наприклад, Пакистан, балансують на межі чергового дефолту, — сказав Джон Марретт, старший аналітик Economist Intelligence Unit у Гонконгу. — Більшість їхньої економіки зазнає труднощів. Валюта теж коштує набагато менше.

Війна росії в Україні, а також посилення політики Федеральною резервною системою призвели до зростання долара. Як наслідок, бюджети багатьох прикордонних економік зазнали великих збитків через зростання цін на енергоносії, пише Bloomberg.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd