Блокчейн Ethereum перейшов на новий алгоритм без майнінгу

У четвер розробники активували масштабне оновлення у блокчейні Ethereum, який відтепер перейшов на алгоритм Proof-of-Stake (доказ частки володіння, PoS).

Создатель Ethereum признался, что перечислил криптовалюту в Украину через  сервис Tornado Cash, который назвали угрозой нацбезопасности США |  gagadget.com Про успішну міграцію повідомив засновник блокчейну Віталік Бутерін, який назвав цю операцію визначним моментом для Ethereum.

Майже десять років із моменту створення Ethereum видобувався за моделлю консенсусу Proof-of-Work (PoW), яка передбачає розв'язання складних математичних рівнянь, що вимагає великої кількості енергії. Видобування біткоїнів відбувається за аналогічною моделлю.

Ethereum переходить на алгоритм Proof-of-Stake, для якого не потрібні великі обчислювальні потужності, тому що можливості валідатора тепер залежать від кількості у нього монет.

Щоб стати валідатором користувачі Ethereum мають закласти 32 ETH, після чого вони будуть вибиратися випадковим чином для створення нових блоків і перевірки та підтвердження блоків, які створюють інші.

Розробники Ethereum прогнозують, що завдяки відмові блокчейна від енергомісткого алгоритму PoW, світове споживання електроенергії скоротиться на 0,2%.

Крім того, очікується, що PoS прискорить транзакції у порівнянні з PoW.

Перехід на PoS отримав назву The Merge, або Об'єднання, оскільки основний блокчейн Ethereum об'єднався з сестринською мережею Beacon Chain, яку запустили два роки тому. Цей блокчейн на алгоритмі PoS з грудня 2020 року працював паралельно з Ethereum, але у ньому не відбувалось ніякої економічної активності.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd