Банки знизили ставки за кредитами для населення

Середні відсоткові ставки за новими кредитами банків для населення у листопаді 2022 року у національній валюті становили 35,1% річних.

Кредитні ставки для населення: українські банки стали знижувати відсотки за  позиками - Today.ua Порівняно з жовтнем ставки впали на 2,7 в.п., передає Banker.ua з посиланням на дані НБУ.

За даними регулятора, ставки за новими кредитами для населення в іноземній валюті впали з 4,2% до 3,7% річних.

Ставки за гривневими кредитами для підприємств у листопаді зросли з 19,7% до 20,8% річних, за валютними впали з 6,0% до 5,4%.

Кредитний портфель банків за листопад скоротився на 0,6% до 1047 млрд грн, у т.ч. населення — на 0,8% до 225 млрд грн, підприємств — на 0,5% до 795 млрд грн.

Нагадаємо, за словами голови Комітету з питань фінансів та митної політики Верховної Ради Данила Гетьманцева, кількість непрацюючих кредитів на 1 листопада досягла 35,54% від усього кредитного портфеля банків – це 417,5 млрд. грн. Майже ¾ від таких кредитів – враховується за державними банками, 60% заборгованості – це непрацюючі кредити ПриватБанку, які «залишилися у спадок» від колишніх власників після націоналізації банку.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd