Банки зменшують кредитування населення і посилюють вимоги, – НБУ

4Упродовж наступного року банки очікують, що кредити домогосподарствам надалі скорочуватимуться, якість кредитного портфеля клієнтів погіршуватиметься, передає Banker.ua з посиланням на дані Опитування про умови банківського кредитування НБУ (IV квартал 2022 року).

НБУ підкоригував дві методики розрахунку вартості кредитів для населення

Попит на кредити населенню знижується три квартали поспіль. Скорочення зумовлене переважно погіршенням споживчих настроїв. Негативно на попит на іпотеку впливали цінові умови – оцінки їхнього впливу історично найвищі. Додатково падіння попиту на іпотеку підсилили несприятливі перспективи ринку нерухомості.

Головним чинником падіння попиту на споживчі кредити було скорочення витрат на товари тривалого вжитку, зазначили в НБУ.

За результатами поточного опитування, рівень схвалення заявок на роздрібне кредитування скоротився. Банки посилили умови схвалення заявок на іпотеку: збільшили відсоткові ставки, заставні вимоги та співвідношення суми кредиту і вартості іпотечної застави. Водночас фінустанови зменшили строк і розмір споживчого кредиту, а також збільшили його вартість, зазначили в НБУ.

У четвертому кварталі банки очікують подальшого скорочення попиту на кредити населенню, найбільше – на іпотеку.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі українські банки видали кредитів на 49,07 млрд грн для підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, з них у вересні – на 2,3 млрд грн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd