Банки втратять через війну щонайменше 10% кредитного портфеля

Національний банк України (НБУ) очікує, що внаслідок активної фази війни та викликаною нею економічної кризи українські банки втратять щонайменше 20% кредитного портфелю.

Министерство финансов определило банки для выплаты пенсий и зарплат. Список  — Минфин

Як повідомляє БізнесЦензор, про це під час онлайн-брифінгу заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.

"За нашими очікуваннями, банки втратять щонайменше 20% кредитного портфелю внаслідок війни та економічної кризи. Звичайно це чинитиме досить вагомий вплив на достатність капіталу банків", – сказав Ніколайчук.

"Водночас, як ми не одноразово наголошували, ми будемо дотримуватися політики регуляторних послаблень, ми не будемо під час війни застосовувати заходи впливу за порушення вимог до капіталу або ліквідності", – додав заступник голови НБУ.

Ніколайчук зазначив, що саме з цією метою Нацбанк знизив ризики за незабезпеченими споживчими кредитами зі 150% до 100%.

Він також запевнив, що наразі ліквідність банківського сектора наразі не викликає занепокоєнь, однак ризик ліквідності лишається суттєвим.

"Понад половина з топ-20 банків залишатиметься операційно прибутковими і це дозволятиме банкам самостійно відновлювати капітал після проходження глибокої фази поточної кризи. Після війни ми очікуємо, що у банків буде достатньо часу для того, щоб підготувати плани відновлення і реалізувати ці плани", – додав заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, за даними НБУ, упродовж січня-травня 2022 року платоспроможні банки отримали 1,3 млрд грн чистого збитку порівняно з 23,8 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період роком раніше.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd