Банки працюватимуть без додаткових вихідних на новорічні свята

Банки працюватимуть без додаткових вихідних на новорічні свята.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Національний банк України визначив порядок роботи банківської системи в період завершення 2023 року та на початку 2024 року.

Так, регулятор констатував, що з 1 квітня 2023 року система електронних платежів Національного банку (СЕП) працює в цілодобовому режимі 24/7/365 із датою поточного календарного дня.

Такий режим збережеться і в період завершення 2023 року та на початку 2024 року.

Водночас Національний банк врахував звернення Державної казначейської служби України про встановлення обмеження на роботу в СЕП для цієї установи у зв’язку із завершенням звітного року.

Відповідно:

- 29 грудня 2023 року СЕП продовжує працювати 24/7. Валютний ринок України, депозитарій Національного банку та Національний банк під час здійснення депозитарної діяльності депозитарної установи (далі – депозитарій НБУ), а також інші системи Національного банку працюють у звичайному режимі. Платежі в іноземній валюті від Державної казначейської служби України через Національний банк та АТ "Укрексімбанк" проводяться до 16:00;

- 30, 31 грудня 2023 року СЕП продовжує працювати 24/7, водночас через СЕП не приймаються платіжні та інформаційні повідомлення від та на адресу Державної казначейської служби України. Банки в ці дні самостійно приймають рішення щодо здійснення валютних операцій з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України. Готівковий валютний ринок працює у звичайному режимі. Операційний день депозитарію НБУ в ці дні не розпочинається;

- 1 січня 2024 року СЕП продовжує працювати 24/7, водночас через СЕП не приймаються платіжні та інформаційні повідомлення від та на адресу Державної казначейської служби України. Банківська система України працює у звичайному режимі. Валютний ринок України, депозитарій НБУ, а також інші системи Національного банку також працюють у звичайному режимі.

Крім того, у цей період для забезпечення безперебійної діяльності банківської системи України та належного обслуговування клієнтів банки зобов’язані заздалегідь підкріпити свої каси та банкомати готівкою різних номіналів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd