Банки почали готувати "кризові протоколи" до наступної зими та нових блекаутів

Банки готують "кризові протоколи" на наступну зиму. Про це UBR.ua розповів директор департаменту роздрібного бізнесу банку "Глобус" Дмитро Замотаєв.

Він зазначив, що протягом наступних 3-4 місяців переважна більшість комерційних банків продовжить вдосконалювати дистанційні канали продажу банківських продуктів, які чудово себе зарекомендували в 2020-2021 роках під час ковідних обмежень та від початку широкомасштабної військової агресії рф.

"Нині дедалі більше продуктів переводиться в онлайн, тож для клієнтів вже став нормою не лише дистанційний вибір банку, але й відкриття будь-яких рахунків, розміщення депозиту тощо. А на прикладі державної програми доступної іпотеки "єОселя" стало зрозуміло, що навіть найбільш складні банківські продукти можна перевести в онлайн, і ці напрацювання мають найближчим часом з'явитися в персональних банківських додатках", – розповів фахівець.

Крім того, підкреслив банкір, вагомими напрямками розвитку комерційних банків стануть:

  • максимальна "автономність" мережі відділень – вдосконалення систем безперебійної роботи за умов ймовірних проблем з енергопостачанням восени та взимку,
  • підсилення систем кіберзахисту від можливих ворожих хакерських атак,
  • вдосконалення систем безпеки клієнтів тощо.

"Банківська система вже готується до осінньо-зимового періоду. Насамперед це стосується ефективних умов роботи відділень на випадок блекаутів: створення "кризових протоколів" з переліком необхідних заходів для максимального захисту клієнтів, забезпечення відділень автономними системами живлення, опалення тощо. На вересень-жовтень комбанки вже планують тестування власних безперебійних систем з максимальним врахуванням досвіду минулої воєнної зими", – підсумував Дмитро Замотаєв.

Нагадаємо, в грудні минулого року в Україні запустили загальну мережу банківських відділень для роботи за умов блекауту.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd