Банки очікують зростання обсягів та здорожчання фондування

У ІІІ кварталі 2022 року обсяги клієнтських коштів, за оцінками банків, збільшилися. Їхня вартість зросла здебільшого через здорожчання корпоративних залучень.

ВР прийняла три закони для посилення незалежності НБУ: на цьому наполягав  МВФ - FINBALANCEПро це свідчать дані Опитування про банківське фондування, передає НБУ.

Загальна строковість депозитів дещо скоротилася, частка зобов’язань в іноземній валюті зросла. Обсяг капіталу за останні 12 місяців залишився майже незмінним, водночас у наступні 12 місяців зростання вартості капіталу очікують менше чверті банків. У ІІІ кварталі 2022 року обсяги клієнтських коштів, за оцінками банків, збільшилися.

Банки, попри тривалу війну, позитивно оцінили динаміку фондування в липні — вересні 2022 року:

  • 75% респондентів повідомили про зростання обсягів коштів домогосподарств,
  • 65% – про зростання обсягів коштів корпорацій.

Натомість другий квартал поспіль скорочувалися обсяги оптового фондування, до якого належить рефінансування НБУ. У ІV кварталі фінустанови очікують на зростання обсягів залучень насамперед від населення, а також прогнозують і надалі зниження обсягів оптового фондування.

Середня вартість зобов’язань у ІІI кварталі зросла переважно завдяки здорожчанню корпоративних залучень. У найближчі три місяці банки прогнозують суттєве зростання вартості залучень від корпорацій і домогосподарств, ціна оптового фондування зростатиме помірніше.

Вперше від започаткування опитування зросла частка зобов’язань банків у валюті, водночас респонденти вважають цей тренд тимчасовим. Строковість фондування скоротилася меншою мірою порівняно з попередніми періодами. Банки очікують на збереження цієї тенденції наприкінці року.

За останній рік загальний обсяг капіталу залишився, за оцінками банків, майже незмінним. Лише 45% фінустанов порівняно з 63% у ІІ кварталі прогнозують зменшення обсягу капіталу в найближчі 12 місяців переважно через негативні зміни в економіці, зменшення активів та регуляторні вимоги.

Більшість респондентів зазначили, що вартість капіталу в середньому дещо збільшилася, водночас менше чверті очікують його здорожчання в майбутньому.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd