Банки об”єднуються задля захисту порушених прав кредиторів

До Асоціації українських банків звернулась група банків-членів АУБ щодо захисту своїх прав, порушених внаслідок незаконних дій посадових осіб органів місцевої влади, господарського суду Миколаївської області, ВАТ ”Агроекспорт”, ліквідатора Донкова С.В., інших осіб, причетних до банкрутства та ліквідації зазначеного підприємства. “Внаслідок рейдерської операції банки були штучно позбавлені можливості повернути надані кредитні кошти, у тому числі за рахунок вартості заставленого майна, яке було незаконно передано у власність стороннім комерційним структурам”, – зазначено в листі банків до Асоціації.
Як відповідь на звернення, в АУБ відбулася робоча нарада щодо протиправних дій позичальників, державних та судових органів щодо захисту прав кредиторів. У нараді взяли участь представники НБУ та АУБ, керівники АКБ “ТАС-Коммерцбанк”, ВАТ “Райффайзен банк Аваль”, ЗАТ “Банк НРБ”, ОТP BANK, ЗАТ “Банк Петрокомерц-Україна”, АКБ “Донгорбанк”, АКБ “Банк регіонального розвитку”, АКБ “Форум”, АКБ “Агробанк”, АКБ “Мрія”, АКБ “Старокиївський”, Міжнародної ліги захисту прав громадян. Вів нараду президент АУБ Олександр Сугоняко.

Результатом наради стало рішення банків про об”єднання їх зусиль задля захисту порушених прав. Банкіри визначили принципи взаємодії та доручили АУБ розробити Меморандум про спільні дії, який буде підписано банками найближчим часом та оприлюднено. Асоціації доручено координацію спільних дій з захисту комерційних банків, які постраждали внаслідок незаконних дій щодо них.

Президент АУБ також поінформував присутніх про результати проведеної зі згаданого питання наради, яка відбулась напередодні в МВС України за участю міністра Внутрішніх справ Цушка В.П. та його заступників, керівних працівників МВС, керівників групи комерційних банків та АУБ. В ході її роботи створена спільна робоча група з представників МВС, АУБ та банків, яка вже почала свою роботу.

З приводу означених проблем найближчим часом АУБ проведе прес-конференцію, про що буде повідомлено додатково.
ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd