Банки не очікують значних змін курсу гривні, – асоціація

В осяжній перспективі офіційний курс збережеться на рівні 36,6 грн за долар, а ринковий коливатиметься в межах 39-41 грн за долар.

За словами голови ради Незалежної асоціації банків України Олени Коробкової, наразі курс гривні до світових валют залишається стабільним, і в Асоціації сподіваються, що найближчим часом він суттєво не зміниться.

"Національний банк дотримується політики фіксованого обмінного курсу та повністю закриває дефіцит на ринку валютними інтервенціями. Їх обсяг – у середньому $3 млрд на місяць. Водночас регулярні надходження міжнародної допомоги перевищують відповідні потреби. Наочним підтвердженням цьому є те, що наші золотовалютні резерви в січні сягнули майже $30 млрд (в еквіваленті). Тобто, їх рівень навіть вищий, ніж до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну", – пояснила Коробкова.

Тому жодних підстав для суттєвої зміни валютного курсу Коробкова не бачить. Вона переконана, що в осяжній перспективі Національний банк дотримуватиметься політики фіксованого курсу "гривня – долар" на позначці 36,6. Це означає, що ринковий курс коливатиметься в межах 39-41 грн за долар. Європейська валюта залишатиметься дорожчою, її курс коливатиметься залежно від співвідношення "долар – євро" на світовому ринку.

"Додам також, що відмінності між офіційним та ринковим курсом у нинішніх реаліях зумовлені багатьма чинниками – зокрема, ускладненою логістикою та адміністративними обтяженнями. Але ситуація набагато краща, ніж у перші місяці війни, коли в країні було одночасно по 4-5 різних курсів", – сказала Коробкова.

Тим же, хто хоче заощадити та вигідніше придбати валюту, вона радить скористатися банківськими програмами купівлі валюти на депозит, а також віддавати перевагу безготівковим валютним платежам замість оплати готівкою.

Як повідомлялося, станом на 1 лютого 2023 року міжнародні резерви України становили $29,92 млрд, що більше ніж на аналогічну дату минулого року (станом на 1 лютого вони становили $29,29 млрд).

Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2023 року становили $28,49 млрд, у грудні минулого року вони зросли на 1,9% або на $540 млн.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd