Банки можуть вкласти до 110 млрд грн в бенчмарк-ОВДП

НБУ очікує, що банки інвестують понад 100 млрд грн в бенчмарк-ОВДП за підсумками двох раундів підвищення нормативів обов’язкових резервів банків за поточними рахунками, передає Banker з посиланням на заступника голови НБУ Юрія Гелетія.

НБУ незабаром розширить бенчмарк-ОВДП, їхній обсяг у резервах може сягнути  110 млрд грн

“Щодо обов’язкових резервів і обсягів можливого використання механізму бенчмарк-ОВДП для їх покриття, у нас передбачена можливість 50%. В кількісному вимірі, з урахуванням збільшення на 5 відсоткових пунктів (з 11 лютого. – Ред.), це понад 100 млрд грн. Десь 105-110 млрд грн може бути сформовано обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП”, – заявив Юрій Гелетій.

Нацбанк з 11 лютого на 5 відсоткових пунктів збільшаться нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках. З 5% до 10% підвищиться норматив резервування за коштами у національній валюті та з 15% до 20% – в іноземній валюті.

Національний банк вперше підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків за поточними рахунками у гривні та іноземній валюті на 5 відсоткових пунктів для посилення монетарної трансмісії з 11 січня.

Це передбачало, що ставка обов’язкових резервів для коштів на поточних рахунках у національній валюті становитиме 5%, для депозитів залишається 0%. Для коштів на поточних рахунках в іноземній валюті норма резервування сягне 15%, для депозитів залишиться 10%.

При цьому з метою зменшення ризику повернення до емісійного фінансування дефіциту бюджету в 2023 році НБУ надав змогу банкам покривати до 50% від загального обсягу обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП. В НБУ очікували, що банки через ці нові правила інвестують в ОВДП додатково 50 млрд грн.

На початку січня НБУ дозволив банкам включати в покриття обов’язкових резервів бенчмарк-ОВДП із міжнародним ідентифікаційним номером (ISIN) UA4000227045. Ці ОВДП вперше розміщувалися Мінфіном на аукціоні 3 січня: півторарічні ОВДП за ставкою 19,25% із погашенням у серпні 2024 року були продані на 1,077 млрд грн.

Вже на аукціоні 10 січня від продажу 1,5-річних облігацій Мінфін отримав одразу 20,54 млрд грн під 19,24% річних.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd