Банки достроково повернули 35 млрд грн рефінансування НБУ

Обсяг погашення за кредитами рефінансування з 1 червня по 18 липня становив 46,7 млрд грн, із яких 34,8 млрд грн погашено достроково.

Банки достроково погасили кредити рефінансування на 35 мільярдів, – НБУ

Про це повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

«Здорожчання рефінансування (з 3 червня. – Ред.) стимулювало банки достроково повертати отримані раніше кредити рефінансування і частково заміщувати їх фондуванням із інших джерел. За період з 1 червня по 18 липня обсяг дострокового погашення за усіма кредитами рефінансування становив 34,8 млрд грн», – повідомив він.

Банки повертали як короткі, так і довгі борги. «З цього обсягу понад 20 млрд грн за кредитами на строк від одного до п'яти років. Решта на строк до одного року», – повідомив Юрій Гелетій.

Загальний обсяг погашень – і строкових, і дострокових – становив 46,7 млрд грн.

«Шодо бланкового рефінансу. Якщо на початку війни, кінець лютого – початок березня, заборгованість по бланковому рефінансуванню становила десь 25 млрд грн, то зараз лишилося менше 240-250 млн грн. Ми не бачимо жодних ризиків ліквідності в банківській системі», – зазначив він.

Нагадаємо, в червні НБУ ухвалив сенсаційне для фінансової системи рішення підняти облікову ставку в 2,5 раза – до 25%, що змусило банки переглянути власні процентні політики.

Через значні обсяги рефінансування, яке раптово подорожчало до 27%, банки почали збільшувати депозитні ставки.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd