Банки будуть зобов'язані перейти на цілодобові платежі 24/7

З 1 квітня 2024 року всі українські банки будуть зобов'язані забезпечити платежі в режимі 24/7.

Про це повідомляє «Фінансовий клуб» із посиланням на виступ директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрія Поддєрьогіна під час конференції «XXIII Payments & Security EMA Conference 2023».

«З'явиться вимога до банку-учасника СЕП працювати цілодобово і зараховувати кошти клієнту протягом години з моменту їх надходження на коррахунку в НБУ», – заявив він.

З 1 квітня 2023 року Нацбанк оновив Систему електронних платежів (СЕП) на базі стандарту ISO 20022. Це створило для банків можливість вже зараз перейти на платежів в роботі 24/7. Однак поки що це добровільна опція для бажаючих банків – лише через рік всі українські банки будуть вимушені прискорити трансакції до цілодобових.

«З 1 квітня 2024 року кожен банк-учасник СЕП зобов'язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача протягом години з моменту зарахування на рахунок банку», – зазначив він.

Можливі декілька виключень. «Виключення це неможливість встановлення належного отримувача чи виконання учасником СЕП обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу та санкційного законодавства», – зазначив пан Поддєрьогін.

Нагадаємо, Національний банк розпочинає оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану банківського сектору.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd