Банки і платіжні системи підвищать комісії інтерчейндж в Україні

Банки і платіжні системи з 1 липня підвищать комісію interchange за безготівкові платежі з 0,7% до 0,9%.

Про це учасники ринку домовилися під час наради у Національному банку 26 червня, пише українська редакція Forbes, передає FinancialClub.

Ставка interchange на рівні 0,9% відповідає умовам меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку, ухваленого банками, НБУ та міжнародними платіжними системами ще у травні 2021 року.

Після підвищення interchange до 0,9% може зрости і комісія за еквайринг, яку стягують найбільші банки. У підсумку, це може вплинути на підвищення цін у роздрібних мережах.

Водночас Нацбанк підтримує збереження чинних ставок ставки до кінця війни, бо це "витримує баланс інтересів бізнесу та банків".

Натомість, банки погрожують, що у разі незмінного interchange у 0,7% їм доведеться вводити комісії за обслуговування карток.

Рішення про підвищення interchange вступить в силу з 1 липня, однак його можуть відкорегувати після консультацій з НБУ, Мінекономіки та профільним комітетом Верховної Ради. Представники платіжних систем та найбільших банків пропонують провести відповідну зустріч після 3 липня.

Нагадаємо, міжнародна платіжна система Mastercard запускає глобальний проєкт з переробки кредитних і дебетових карток у рамках плану, спрямованого на порятунок мільярдів карток, що знаходяться в обігу в галузі, від звалищ.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd