Банкам дозволили продавати населенню більше валюти

З 21 квітня Національний банк України розширив можливості банків здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти населенню.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Тепер при розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк може продати на валютному ринку, враховуватиметься не 100%, а 120% обсягу купівлі безготівкової валюти у населення, починаючи з 13 квітня 2022 року.

"Відповідні зміни спрямовані на збереження сприятливої ситуації на валютному ринку", – йдеться в повідомленні.

Крім того, НБУ з 21 квітня пом'якшив низку адміністративних обмежень. Це зроблено з метою створення умов для запуску проєкту електронного резидентства та для зміцнення позитивних тенденцій у готівковому сегменті валютного ринку.

Національний банк надає можливість е-резидентам (після сплати податків в Україні) переказувати на їхні рахунки за кордоном кошти в іноземній валюті, отримані на рахунки в українських банках від нерезидентів (за надані послуги чи роботи).

Як зазначили в НБУ, відповідні зміни не чинитимуть тиску на валютний ринок та міжнародні резерви України, адже в межах таких операцій не відбуватиметься купівля іноземної валюти – переказ здійснюватиметься за рахунок іноземної валюти, отриманої е-резидентом з-за кордону.

"Реалізація проєкту е-резидентства сприятиме залученню додаткових доходів до державного бюджету, популяризації України як світового IT-бренду та підвищенню українських позицій у міжнародних рейтингах", – йдеться у повідомленні.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd