Банкам дозволили продавати банківські метали клієнтам

З 20 серпня банки отримали право продавати клієнтам банківські метали із фізичною поставкою у відділеннях.

Переміщувати банківські метали через митний кордон стало простіше

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Регулятор вважає, що це рішення сприятиме стабілізації ситуації у готівковому сегменті валютного ринку. Адже українці матимуть додаткову альтернативу зберігати гроші у банківських металах, замість придбання валюти. Тож попит на готівкову іноземну валюту буде частково переорієнтований.

«Банки здійснюють зазначений продаж у межах залишку банківських металів у касі банку станом на 19 серпня 2022 року. Додатково до цього залишку включається обсяг перевищення купівлі банківських металів із фізичною поставкою над обсягом їх продажу за всіма банківськими металами з фізичною поставкою, що розраховується в тройських унціях за кожним із металів окремо, починаючи з 19 серпня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів», — йдеться у повідомленні регулятора.

Нагадаємо, що раніше банки мали змогу продавати клієнтам банківські метали лише у відділеннях, які розташовані на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором.

Крім того, Національний банк уточнив, що банки під час продажу безготівкової іноземної валюти громадянам із подальшим її розміщенням на депозит від трьох місяців можуть встановлювати курс цієї операції самостійно.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd