Банк Англії підвищив ставку до 4%

Банк Англії на першому 2023 році засіданні підвищив базову процентну ставку на 50 базисних пунктів, до 4% з 3,5% річних, як і очікувала більшість аналітиків.

Банк Англії екстрено знизив ставку | Економічна правда

Ставку було піднято за підсумками десятого засідання поспіль і досягло максимального значення з 2008 року.

За підвищення ставки на 50 б. проголосували семеро з дев'яти членів Комітету з грошово-кредитної політики (Monetary Policy Committee, MPC), тоді як двоє членів MPC (Сваті Дінгра та Сільвана Тенрейро) проголосували за збереження ставки на рівні 3,5% річних.

У грудні Банк Англії підвищив свою ставку на 50 базисних пунктів, а листопаді — на 75 базисних пунктів.

Також регулятор знизив прогноз щодо інфляції в країні за підсумками I кварталу 2023 року до 9,7% з очікуваних раніше 10,1% і покращив прогноз зниження ВВП Великобританії за підсумками I кварталу 2023 року до 0,3% з 0,6%.

Як пише Reuters, раніше Банк Англії заявляв, що «за потреби рішуче реагуватиме» на ознаки подальшого інфляційного тиску, і «може знадобитися подальше підвищення банківської ставки».

Банк Англії прогнозує, що інфляція впаде нижче цільового рівня в 2% у другому кварталі 2024 року, але він попереджає про ризики підвищення цього прогнозу через постійний тиск на ринку праці та вищу, ніж очікувалося, базову інфляцію та інфляцію, спричинену всередині країни.

Безпосередньо перед оголошенням у четвер інвестори здебільшого вважали, що банківська ставка досягне максимуму в 4,5% у середині року, хоча є ймовірність того, що раніше вона зупиниться на рівні 4,25%, оскільки економіка Великобританії цього року, ймовірно, відстане від інших багатих країн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd