Банк Англії підняв облікову ставку — з 5% до 5,25%

Банк Англії підвищив облікову ставку на 25 базисних пунктів, до 5,25%, на засіданні в серпні 2023 року, що стало 14-м підвищенням поспіль і призвело до того, що загальна сума запозичень досягла нових максимумів 2008 року, оскільки центральний банк продовжує боротися з високою інфляцією.

Про це повідомляє BBC.

Комітет з монетарної політики проголосував 6–3 за підвищення ставки на чверть відсоткового пункту, при цьому двоє членів комітету віддали перевагу другому поспіль підвищенню на 50 б. п., а один проголосував за те, щоб залишити ставку без змін.

Члени комітету зазначили, що з огляду на значне підвищення процентних ставок із початку циклу посилення монетарної політики, поточна монетарна політика є обмежувальною.

Однак вони також додали, що забезпечать достатню обмеженість облікової ставки протягом достатньо тривалого часу для стійкого повернення інфляції до мети 2% у середньостроковій перспективі. Водночас центральний банк очікує, що інфляція значно знизиться – до 5% до кінця року, що буде швидше, ніж він очікував у травні, і повернеться до мети 2% у ІІ кварталі 2025 року.

Нагадаємо, фунт стерлінгів у вівторок зріс до 15-місячного максимуму щодо долара США після того, як дані показали, що зростання зарплати перевищило очікування, що посилило тиск на Банк Англії щодо подальшого підвищення процентних ставок.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd