Бізнес третій місяць поспіль позитивно оцінює поточні результати своєї діяльності — індекс НБУ

Бізнес адаптувався до складних умов повномасштабної війни й третій місяць поспіль позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності: індекс очікувань ділової активності зріс на 0.3 пункти до 50.8 у червні.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку, передає ЛІГА.ФІНАНСИ.

Цьому сприяли зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, поступове налагодження виробничих та логістичних ланцюжків, покращення інфляційних та курсових очікувань та пожвавлення внутрішнього попиту.

Підприємства будівництва мали найоптимістичніші оцінки завдяки сприятливим погодним умовам, потребі у розширенні західної логістики, будівництві та відновленні доріг: секторальний індекс склав 58.6 (у травні – 51.3).

Підприємства торгівлі вчетверте поспіль дали позитивні оцінки завдяки стійким споживчим настроям, збільшенню пропозиції товарів та уповільненню темпів інфляції: секторальний індекс – 52.5 (у травні – 52.7).

Підприємства промисловості покращили оцінки завдяки зниженню темпів зростання витрат на сировину та енергію, відновленню виробничих та логістичних ланцюжків, уповільненню темпів інфляції: секторальний індекс – 51 (у травні – 50.4).

Підприємства сфери послуг другий місяць поспіль єдині серед інших секторів зберегли негативні оцінки щодо своїх економічних перспектив з огляду на низьку платоспроможність населення, слабкий попит та проблеми з логістикою: секторальний індекс – 48.9 (не змінився з травня).

Більшість підприємств зберігають високі очікування щодо подорожчання власної продукції/послуг.

Водночас оцінки зайнятості були неоднорідними. Респонденти сфер будівництва та послуг вперше за тривалий час очікували збільшення загальної чисельності працівників, а підприємства промисловості та торгівлі – зменшення.

НБУ проводив щомісячне опитування 491 підприємства з 5 по 22 червня 2023 року.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd