Бізнес-активність у єврозоні стрімко падає

Ділова активність у країнах єврозони показала найбільше з часів пандемії падіння, що додає ознак входження блоку в рецесію, спричинену стрімкою інфляцією та падінням виробництва.

Економічна активність у червні: більшості секторів економіки відновлювались  | UA.NEWS

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на індекс S&P Global.

Так, ключовий показник ділової активності у жовтні впав на 1 пункт до 47,1 пункту. Це найнижчий рівень з листопада 2020 року, індекс утримується нижче рівноважного рівня в 50 пунктів четвертий місяць поспіль.

«Економіка єврозони, ймовірно, скоротиться в четвертому кварталі, враховуючи різке падіння обсягів виробництва і погіршення попиту, що спостерігалося в жовтні. Це посилює припущення про те, що рецесія виглядає дедалі більш неминучою», – сказав Кріс Вільямсон, головний бізнес-економіст S&P Global.

Результати щомісячного опитування, яке показало падіння обсягів виробництва, скорочення нових замовлень, зростання закупівельних цін і погіршення очікувань, виявилися гіршими, ніж очікували опитані агентством Reuters економісти.

Найбільша економіка ЄС, Німеччина, показала падіння бізнес-активності в обробній промисловості і сфері послуг, внаслідок чого індекс знизився на 1,6 пункту до 44,1 пункту, найнижчого рівня з травня 2020 року.

Французькі компанії повідомили про стагнацію активності, при цьому розширення діяльності в сфері послуг компенсувало спад у виробництві, відтак знизився на 1,2 пункту до 50 пунктів – мінімуму за 19 місяців.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd