Біткоїну вдалося завершити лютий на бичачій ноті: чи довго зберігатиметься перевага покупців

Після майже рекордного січня, коли ціна біткоїну (BTC) злетіла відразу на 39,4%, на крипторинку почалось затишшя.

Останній місяць зими біткоїн закривав з мінімальною перевагою покупців. Але це можна сприймати як позитивний результат, враховуючи макроекономічну картину. Експерти ж говорять, що цього місяця спокій на ринку закінчиться і криптовалюти знову трястиме.

Спільно з криптообмінником Changeit «Мінфін» підбив підсумки роботи крипторинку у лютому та проаналізував його найближчі перспективи.

Впродовж лютого найпопулярніша криптовалюта ненадовго перетинала позначку $25 тис., але закінчила місяць приблизно на тому ж рівні, що й на початку — близько $23 тис. За підсумками минулого місяця ціна біткоїну зросла на 0,4%. Трохи краще проявила себе друга за капіталізацією криптовалюта: ефіріум (ETH) що подорожчав на 1,6%.

Binance coin (BNB) навпаки впав, але теж не суттєво — майже на 2%.

Зліт у січні на 138% обернувся падінням на 5% у лютому для Solana (SOL), що пояснюється надто стрімким подорожчанням у попередній період і очікуваною корекцією.

Та загалом крипторинок зумів закрити місяць із приростом. Ключовий індекс CMC Crypto 200 (відслідковує ціну 200 найпопулярніших криптовалют за виключенням стейблкоїнів та біткоїну) за підсумками додав приблизно 2%.

У березні нас чекає чергове засідання ФРС, якому передуватиме публікація даних про дефляційний рух. Попередні дані показали мінімальне зниження інфляції. Тож всім зрозуміло, що поточна політика ФРС триватиме довше, ніж планувалося.

Якщо інфляція продовжить знижуватися мінімальними темпами, то регулятор таки зважиться підвищити ставку більше, ніж на 0,25 в.п. Важливу роль в політиці ФРС заграють і дані по ринку праці і ВВП США. Все це визначатиме відношенні інвесторів до BTC. Макроекономічна невизначеність та все ще висока глобальна інфляція не дозволяють крипті продовжувати відновлення.

«Біткоїн комфортно знаходиться в торговому діапазоні, і це може тривати ще деякий час», — зазначає старший аналітик Oanda Едвард Мойя.

Гучні банкрутсва на крипторинку, що відбулись минулого року, очікувано, не залишились поза увагою регуляторів. Як повідомила платформа для біржової торгівлі Robinhood, американська Комісія з цінних паперів запросила в компанії інформацію про те, як вона зберігає криптовалютні активи.

Комісія звинуватила Terraform Labs в обмані інвесторів, що зрештою і призвело до краху блокчейн-екосистеми Terra.

Не виключено, що тиск з боку регуляторів буде посилюватись і надалі. За словами співзасновника криптоторгівельної компанії Dexterity Capital Майкла Сафаї, це може бути однією з причин слабшого інтересу до біткоїну.

Експерти відзначають, що на криптовалютному ринку знижується ліквідність. Це стосується як біткоїну та ефіріуму, так і інших токенів.

За оцінками паризького провайдера криптоданих Kaiko ліквідність ринку біткоїна найнижча з травня 2022 року, коли обвалилася мережа Terra і нижче рівня, який був після банкрутства FTX.

Як наслідок, ринку стає важче поглинати великі замовлення на купівлю чи продаж крипти. Тому окремі значні операції можуть призводити до суттєвої зміни її ціни.

Ключова причина зниження ліквідності — перетікання значної частини криптовалют на холодні гаманці. Це відбувається через зниження довіри до бірж після краху FTX та бажання багатьох інвесторів перечекати криптозиму не займаючись активною торгівлею.

На цьому фоні волатильність біткоїна минулого місяця знизилась. Однак, за оцінками ряду експертів, це може бути своєрідним затишшям перед бурею і ознакою того, що волатильність найближчим часом покаже вибуховий ріст.

Changeit — український онлайн-криптообмінник для швидкого та вигідного обміну криптовалюти. Сервіс не має прихованих платежів та пропонує обмін 7 валют: UAH, BTC, ETH, USDT, LTC, DOGE, DASH у декілька простих кроків.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd