Біткоїн повернувся до ціни понад $30 000, хоча Luna впала до нуля

13 травня біткоїн відновився після різкого падіння, повернувшись до позначок понад $30 000, незважаючи на обвал стейблкоїну TerraUSD та пов'язаного з ним токену Luna, пише CNBC.

Bitcoin впервые за долгое время резко подскочил в цене и за сутки подорожал  на $700 - ITC.ua

На 14:00 за київським часом перша криптовалюта коштувала $30 520,80, виросши на 6,4% за останні 24 години, після обвалу до найнижчого з 2020 року рівня. Однак біткоїн все ще коштує на 16% менше, ніж тиждень тому.

Обвал криптокорину останніх днів був спричинений, в першу чергу обвалом алгоритмічного стейблкоїну TerraUSD (UST). На момент написання токен, який мав би бути вартий рівно $1 коштував 8 центів, за даними coingecko.

Одна з основних особливостей UST — відсутність зарезервованих коштів та інших активів для його підтримки. Його механізм стабілізації — суто алгоритмічний. TerraUSD має «парну» криптовалюту — Luna. Якщо UST падає нижче паритету з доларом, «надлишкові» токени автоматично «спалюються» шляхом обміну на додаткову емісію Luna і навпаки.

Але надмірна волатильність «перевантажила» стейблкоїн і він не зміг втримати свою прив’язку до долара. Luna обвалилася слідом, і на момент написання коштувала менше цента.

Через більш ніж 99% падіння токену, блокчейн Terra, на якому працюють LUNA та UST, був змушений двічі зупиняти свою роботу. Це призвело до того, що 13 травня найбільша криптобіржа світу Binance зупинила торги токенами.

Але історія з UST — не єдина проблема, що стоїть перед крипторинком. Інша перешкода — висока інфляція та різке посилення монетарної політики ФРС, які спричинили розпродаж на фондових ринках.

«Ситуація з Luna/UST дуже сильно вдарила по довірі ринку. Більшість криптовалют впали на [більш ніж] 50%. В комбінації з глобальною інфляцією та побоюваннями щодо [економічного] зростання, це не обіцяє криптовалютам нічого доброго», — прокоментував ситуацію Віджай Айяр, віце-президент криптобіржі Luno.

За його словами, теперішній відскок біткоїну навряд чи триватиме довго. Він вважає, що це типове явище для «ведмежого ринку», коли ціна підскакує на 10−30%, тестуючи попередні рівні підтримки як рівні спротиву.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd