Азіатські ринки акцій торгуються у плюсі

Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) підвищуються в ході торгів у п'ятницю, не наслідуючи динаміку американського фондового ринку, який закрився зниженням напередодні.

Азіатські ринки акцій знижуються у п'ятницю Трейдери побоюються, що Федеральна резервна система (ФРС) США та інші центральні банки можуть бути готові увігнати економіки західних країн у рецесію у спробі уповільнити інфляцію, пише Trading Economics.

Японський фондовий індекс Nikkei 225 додає 0,4% до 8:14 мск.

Споживчі ціни в Японії без урахування свіжих продуктів харчування (ключовий показник, що відстежується центробанком країни) зросли в грудні на 4% порівняно з тим же місяцем попереднього року - максимальними темпами з грудня 1981 року, свідчать міністерства внутрішніх справ і комунікацій країни. Показник перевищив 2-відсотковий цільовий орієнтир Банку Японії дев'ятий місяць поспіль. У листопаді він збільшився на 3,7%. Консенсус-прогноз експертів, який наводить Trading Economics, також передбачав прискорення темпів зростання до 4%.

Загалом інфляція в Японії минулого місяця також становила 4% у річному вираженні, прискорившись із 3,8% у листопаді. Її темпи стали найвищими із січня 1991 року.

Лідерами зростання серед складових індикатора є акції будівельної компанії Taisei Corp. (+4,5%), власник мережі супермаркетів Isetan Mitsukoshi Holdings Ltd. (+3,8%) та рітейлера J. Front Retailing Co. Ltd. (+3,6%).

Акції SoftBank Group (TYO:9984) опускаються на 0,1%, Tokyo Electron (TYO:8035) – на 0,25%, папери Toyota Motor (TYO:7203) зростають на 0,8%.

Гонконгський фондовий індекс Hang Seng до 8:26 мск додає 1,15%, китайський Shanghai Composite – 0,6%.

Народний банк Китаю (НБК, центробанк країни) знову зберіг базову відсоткову ставку за кредитами (LPR) терміном на рік на рівні 3,65% річних. Ставка за п'ятирічними кредитами залишилася на позначці 4,3% річних, йдеться у повідомленні НБК. Таким чином, НБК не змінює їхнього п'ятого місяця поспіль.

Крім того, НБК продовжив вливати ліквідність у фінансову систему через операції на ринку. Китайський ЦБ надав банкам 62 млрд юанів у рамках семиденних операцій зворотного РЕПО за ставкою 2% річних, за чотирнадцятиденними операціями – 319 млрд юанів під 2,15% річних.

Лідерами зростання у Гонконгу є акції нафтогазової CNOOC Ltd. (HK:0883) (+5,2%), а також інтернет-компаній Meituan (HK:3690) (+4,9%) та Baidu (NASDAQ:BIDU) Inc. (+4,2%).

Папір Alibaba (NYSE:BABA) Group Holding Ltd. зростають на 3,4%, JD.com Inc. (NASDAQ: JD) – на 2,9%.

Південнокорейський індикатор KOSPI до 8:29 за московським часом зміцнюється на 0,4%.

Ціни виробників у Південній Кореї зросли на 6% у річному вираженні у грудні, мінімально з квітня 2021 року, свідчать офіційні статдані. Місяцем раніше зростання показника склало 7,2%. У помісячному вираженні індикатор знизився на 0,2% (у листопаді – на 0,3%).

Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чіпів та електроніки Samsung Electronics Co. (KS:005930) зростають на 0,3%, як і вартість автовиробника Hyundai Motor Co. Ltd. (KS:005380)

Австралійський індекс S&P/ASX 200 піднявся на 0,2%.

Капіталізація найбільших гірничодобувних компаній світу BHP та Rio Tinto (LON:RIO) зросла на 0,5% та 1% відповідно. Акції Whitehaven Coal Ltd. підскочили на 6,2%. Компанія у другому фінкварталі скоротила видобуток вугілля на 4%, проте збільшила продажі, при цьому ціни залишилися високими.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd