Азіатські ринки акцій торгуються без жодної динаміки

Сьогодні фондові індекси держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) змінюються різноспрямовано, інвестори зайняли вичікувальну позицію перед публікацією даних про грудневу інфляцію в США.

Азіатські біржі закрили останній день торговельного тижня у мінусі

"Уся увага ринку цього тижня прикута до показника інфляції", - зазначив старший економіст ACY Securities Кліффорд Беннет.

Аналітики в середньому вважають, що звіт Мінпраці вкаже на уповільнення інфляції із листопадових 7,1% до 6,5% у грудні. Влітку на піковому рівні інфляція перевищувала 9%. Уолл-стріт покладає надії на те, що такий рух у бік нормалізації може переконати Федрезерва незабаром зупинити цикл підвищення ставки, пише MarketWatch.

Деякі інвестори навіть вважають, що ФРС може почати знижувати ставки у другому півріччі, якщо економіка Сполучених Штатів почне показувати ознаки рецесії.

"Мені здається, що ринок отримує просто підтримку за рахунок того, що інвестори не вірять словам Федрезерва про те, що ЦБ продовжить підвищувати ставки цього року", - сказав інвестиційний директор Commonwealth Financial Network Бред Макміллан.

Гонконгський індекс Hang Seng до 8:47 за київським часом не змінився, китайський Shanghai Composite просів на 0,02%.

Як стало відомо сьогодні, інфляція у Китаї у грудні прискорилася до 1,8% у річному вираженні з 1,6% у листопаді, коли показник падав до мінімуму за 8 місяців. Динаміка показника збіглася із консенсус-прогнозом аналітиків, опитаних Trading Economics.

Ціни виробників (індекс PPI) у КНР минулого місяця опустилися на 0,7% у річному вираженні, зафіксувавши зниження третій місяць поспіль. Аналітики очікували зниження на 0,1%.

Акції китайських енергетичних компаній та компаній споживчого сектору переважно ростуть у четвер, пише Trading Economics. Капіталізація Contemporary Amperex збільшилася на 1,7%, Longi Green Energy – на 2,2%, Eve Energy – на 3,6%, BYD Company – на 4,4%.

Котирування паперів Alibaba (NYSE:BABA) під час торгів у Гонконгу зростають на 0,1%, ринкова вартість автовиробника Li Auto (NASDAQ:LI) опускається на 0,2%.

Японський індекс Nikkei 225 до 8:42 мск додав 0,02%.

Лідерами зростання серед компонентів індексу виступають акції Mitsubishi UFJ (1,9%), Tokyo Electron (TYO: 8035) (1%) та Sony Group (TYO: 6758) (0,8%).

Тим часом вартість паперів Nintendo опускається на 1,7%, Fast Retailing (TYO:9983) - на 1,6%, Nippon Yusen - на 1,7%.

Південнокорейський індекс Kospi до 9:02 за київським часом підвищився на 0,43%.

Ринкова вартість одного із найбільших у світі виробників чіпів Samsung Electronics Co. (KS:005930) збільшився на 0,3%, автовиробника Hyundai Motor (KS:005380) - підскочив на 2,1%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 збільшився до 8:50 на 1,18%, досягнувши максимуму за місяць.

Лідером зростання виступає банківський сектор: акції Commonwealth Bank дорожчають на 1,6%, ANZ Group – на 1%, Macquarie Group – на 1,6%. Ціна паперів провідних гірничодобувних компаній BHP Group та Fortescue Metals збільшується на 1,8% та 2,8% відповідно, Woodside Energy – на 2,1%.

Капіталізація Gold Road Resources впала на 3% після того, як її показник золотовидобування за минулий квартал виявився гіршим за прогнози ринку.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd