Азіатські фондові індикатори зростають на підсумках засідання ФРС

Сьогодні фондові індекси країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) підвищуються під час торгів на тлі підсумків першого в цьому році засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США.

ФРС підвищила процентну ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) на 25 базисних пунктів, тепер її діапазон становить 4,5-4,75% річних, ідеться в повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритих ринках (FOMC) за підсумками засідання. Рішення було ухвалено членами FOMC одноголосно і збіглося з прогнозами більшості економістів та аналітиків.

Глава американського ЦБ Джером Пауелл на пресконференції за підсумками засідання заявив, що інфляція в США продовжує залишатися істотно вищою за довгостроковий цільовий рівень ФРС, який становить 2%.

За словами Пауелла, ФРС необхідно проводити обмежувальну грошово-кредитну політику деякий час. Буде потрібен певний час для отримання повного економічного ефекту від посилення ДКП.

Пауелл зазначив, що не очікує зниження ставок ФРС у 2023 році в разі, якщо економічні показники відповідатимуть прогнозам.

Тим часом він сказав, що фінансові умови істотно посилилися за минулий рік, і вперше визнав, що "дезінфляційний процес почався", зазначає MarketWatch.

Значення японського індексу Nikkei 225 до 8:42 мск збільшилося на 0,27%.

У число лідерів підвищення котирувань входять акції медичної M3 Inc. (TYO:2413) (+4,3%), виробника електроніки Hitachi Ltd. (+4,2%) і виробника напівпровідникового обладнання SCREEN Holdings Co. Ltd. (+3,8%).

Китайський індекс Shanghai Composite до 8:47 мск підріс на 0,06%, гонконгський Hang Seng - на 0,03%.

Найбільш значний підйом на Гонконгській фондовій біржі показують котирування акцій інтернет-компанії Baidu (NASDAQ:BIDU) Inc. (+7,1%). Американська інвесткомпанія BlackRock Inc., найбільша у світі за обсягом активів під управлінням, повідомила, що збільшила частку в компанії до 6,6% на кінець 2022 року з 5,4%.

Також упевнено дорожчають акції виробника чипів Sunny Optical Technology Group (+4,4%) і телекомунікаційної China Unicom (Hong Kong) Ltd. (+3,8%).

Вартість ритейлера JD.com Inc. (NASDAQ:JD) збільшилася на 0,9%, виробника споживчої електроніки Xiaomi (HK:1810) - на 3,3%, розробника ігор Netease Inc. (SPB:NTES) - на 0,7%.

Значення південнокорейського Kospi до 9:02 мск підвищилося на 0,95%.

Інфляція в Південній Кореї збільшилася до 5,2% у річному вираженні в січні порівняно з 5% місяцем раніше, свідчать офіційні статдані. Це найвищий показник за три місяці. Експерти в середньому прогнозували інфляцію на рівні 4,95%, згідно з Trading Economics. У щомісячному вираженні споживчі ціни в січні зросли на 0,8% проти підйому на 0,2% у грудні.

Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чипів і електроніки Samsung Electronics Co. (KS:005930) зросли на 2,8%, автовиробника Hyundai Motor (KS:005380) - на 0,2%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 за день додав 0,13%.

Лідерами зростання стали акції постачальника інфраструктури для телекомунікацій Megaport Ltd., які подорожчали на 11,1%.

Капіталізація найбільших гірничодобувних компаній світу BHP і Rio Tinto (LON:RIO) зменшилася відповідно на 1,4% і 2,3%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd