АУБ вдячна п. Азарову за те, що “Уряд тримає економічну ситуацію під контролем”

Підстав для економічної дестабілізації в Україні немає, – переконаний президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. За його словами, загострення політичної кризи не може безпосередньо впливати на економіку, яка живе за своїми законами. Український бізнес навчився жити в умовах перманентної політичної кризи. Зв”язок політики і економіки є слабким і має інерційний характер, оскільки влада займається не проблемами бізнес-середовища, а локальним бізнесом. З цієї ж причини не буде і помітних валютних коливань на ринку.
Щодо останніх заяв Першого віце-прем’єр-міністра Миколи Азарова про те, що «якщо протягом двох тижнів політична ситуація не нормалізується, це може призвести до негативних економічних наслідків», то Президент АУБ наголосив на надмірній заполітизованості таких прогнозів. Такі заяви швидше засвідчують початок передвиборчої кампанії, аніж реальний стан речей.

“Як може наша політична ситуація нормалізуватись за два тижні? - запитує Президент АУБ. – Зрозуміло, що ситуація не нормалізується. Пан Азаров каже, що це призведе до “негативних економічних наслідків”. Проте він не уточнює, яких саме. Виникає питання, що має змінитись в економіці країни за ці два тижні? З упевненістю можна відповісти, що нічого суттєвого за ці два тижні не зміниться. Це не вплине на обсяги продукції, яка виробляється в Україні. Не змінить ситуації з експортом чи стан фінансового ринку тощо”, – каже Олександр Сугоняко.

Окрім цього, в повідомленні Міністерства фінансів України стверджується, що “вже сьогодні міжнародні рейтингові агенції погіршують інвестиційний рейтинг України”. За словами Президента АУБ, такі твердження також не зовсім точно відображають дійсний стан речей. Змінено не рейтинг України, а прогноз рейтингу на майбутнє. А це є не одне і те ж. Самі суверенні рейтинги Україні: довгостроковий кредитний рейтинг “ВВ-” за забов”язаннями в іноземній валюті і довгостроковий кредитний рейтинг “ВВ” за забов”язаннями в національній валюті, а також короткострокові рейтинги “В”, за висновками міжнародної рейтингової компанії Standard&Poor’s, залишились без змін. І їх за будь яких умов необхідно зберегти, про що говорять і крупний бізнес, і банки, і Прем”єр-міністр, і Президент України.

За словами Президента АУБ, це вже вдруге, коли пан Азаров посилає дестабілізуючі сигнали про очікування якихось небезпек. Тоді як пан Янукович, навпаки, заявляє про існуючу економічну стабільність в країні і важливість її збереження. “Чому те, що говорить Азаров, протирічить тому, що заявляє Янукович? Азаров представляє себе, чи Уряд?”, – запитують в АУБ.

За що варто подякувати Першому віце-прем’єр-міністру, відзначає Президент АУБ, це те, що Уряд “тримає ситуацію під контролем та вже на наступному засіданні затвердить ряд заходів для попередження кризових явищ в економіці”. За словами Президента АУБ, головне, що Уряд, не дивлячись на всі політичні аспекти, розуміє свою відповідальність і вживає заходів щодо недопущення штучної економічної дестабілізації.

“Питаннями виборів чи їх опротестування мають займатись політики, партії, а Уряд і Секретаріат Президента мають працювати, щоб ситуація в економіці держави лишалась стабільною. Цього очікують він них як банківська система, бізнес, так і суспільство в цілому”, – наголосив Президент АУБ.
ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd