АУБ та Банкiвська Асоцiацiя Центральної та Схiдної Європи домовились про налагодження спiвпрацi

В Асоцiацiї українських банкiв вiдбулася зустрiч Президента АУБ Олександра Сугоняка з п. Iштваном Ленгелем, Генеральним секретарем Банкiвської Асоцiацiї Центральної та Схiдної Європи (BACEE), штаб-квартира якої знаходиться в Угорщинi, повiдомляє прес-служба АУБ.
Як поiнформував пан Ленгель, Банкiвська Асоцiацiя Центральної та Схiдної Європи (BACEE, www.bacee.hu) була заснована в 1996 р. з метою просування дiлових вiдносин її банкiв-членiв з фiнансовими установами Центральної та Схiдної Європи (ЦСЄ). Задля пiдтримки поширення бiзнесу у цих країнах, BACEE забезпечує iнформацiйнi та аналiтичнi послуги щодо країн та банкiвських ризикiв у них.

З другого боку, BACEE надає консультативнi послуги банкам-членам з ЦСЄ, якi хочуть розвивати бiльш активну присутнiсть на мiжнародних ринках. Цi послуги включають пропозицiї щодо дiлової полiтики, прозоростi (транспарентностi), представлення банкiвської документацiї зарубiжним партнерам, до- i пiсля-рейтинговi консультацiї, залучення кредитних лiнiй вiд зарубiжних банкiв та мiжнародних фiнансових установ, а також пiдготовка для продажу зарубiжним iнвесторам.

За словами п. Iштвана Ленгеля, BACEE створила унiкальну базу даних з iнформацiєю про банки у регiонi ЦСЄ, яка є вiльно доступною для її членiв та стала одним з найбiльш важливих джерел iнформацiї щодо банкiв у Центральнiй та Схiднiй Європi.

Зi свого боку Президент Асоцiацiї українських банкiв Олександр Сугоняко поiнформував угорського гостя про дiяльнiсть АУБ, розповiв про стан i розвиток нацiональної банкiвської системи, проблеми, що стоять перед нею.

За словами п. Iштвана Ленгеля, Банкiвську Асоцiацiю Центральної та Схiдної Європи цiкавить, насамперед, налагодження тiсної спiвпрацi, а також можливiсть надання аналiтичних послуг українським банкам, участь у пiдготовцi фахiвцiв для вiтчизняних банкiв з "Базелю-2", кредитних ризикiв тощо.

Гiсть також розповiв про новi можливостi аналiзу фiнансових звiтiв, планування, менеджменту та корпоративного управлiння. Вiн зауважив, що спiвробiтництво в цiй сферi має бути корисним для всiх сторiн i сприяти залученню iнвестицiй в українську банкiвську систему. Новiтнi методики повної аналiтики банкiв повиннi сприяти пiдвищенню прозоростi та iнвестицiйної привабливостi вiтчизняних фiнансових установ.

Банки мають вiдповiдати очiкуванням потенцiйних покупцiв та iнвесторiв, - зазначили учасники зустрiчi. - Вони повиннi мати не тiльки привабливi звiти у числовому вираженнi, а й мати вiдповiдний рiвень менеджменту та культури управлiння.

Пiд час зустрiчi сторони домовилися про пiдписання Угоди про спiвпрацю мiж Банкiвською Асоцiацiєю Центральної та Схiдної Європи та Асоцiацiєю українських банкiв.

Як зазначив Президент АУБ Олександр Сугоняко: "Слiд враховувати, що вiтчизняна банкiвська система тривалий час розвивалася в агресивному середовищi, але дiяла за ринковими принципами i була найбiльш прозорим сектором економiки. Ми теж маємо багато корисних надбань. Така спiвпраця повинна принести взаємну користь".

На закiнчення зустрiчi гiсть подякував за вiдверту розмову i отриману iнформацiю, висловивши побажання щодо продовження спiвпрацi.

У зустрiчi з боку Асоцiацiї українських банкiв також брала участь Директор фiнансово-економiчного Департаменту Тамара Волинько.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd