Американські ринки акцій закрилися зростанням, індекс Nasdaq досяг піку з середини вересня

Торги в середу американські фондові індекси завершили зростанням на підсумках першого цього року засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США.

What Are The Nasdaq Composite And Nasdaq 100 Indexes? – Forbes Advisor

Dow Jones Industrial Average збільшився на 0,02% і становив 34092,96 пунктів. Значення Standard & Poor's 500 зросло на 1,05% - до 4119,21 пунктів. Індекс Nasdaq Composite піднявся на 2% - до 11816,32 пунктів. Індикатор досяг максимального значення з середини вересня.

Ціна паперів SpA Line. опустилася на 10,3%. Власник додатка Snapchat (NYSE:SNAP) збільшив виручку в 4-му кварталі 2022 року на 0,1% - рекордно низькими темпами і зафіксував чистий збиток, зокрема, через витрати на реструктуризацію.

Папери Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) Inc. піднялися на 12,6%. Американський виробник мікрочіпів (AMD) збільшив виручку в 4-му кварталі 2022 року на 16% завдяки сильним результатам підрозділу у сфері чіпів для дата-центрів.

Котирування акцій Electronic Arts (NASDAQ:EA) зменшилися на 9,3%. Один із провідних розробників комп'ютерних ігор у світі в 3-му кварталі 2023 фінроку збільшив виручку більш ніж утричі, проте виручка та обсяг замовлень не виправдали очікувань експертів.

Акції Altria Group Inc (NYSE:MO). подорожчали на 5,6%. Одна з найбільших тютюнових компаній світу в 4-му кварталі 2022 року помірно скоротила виручку, при цьому показник значно випередив прогнози ринку.

Папери Boston Scientific зросли на 2,8%. Американський виробник медичного обладнання в 4-му кварталі 2022 року збільшив чистий прибуток більш ніж у 1,5 раза, проте прогнози компанії на поточний квартал і рік загалом не вразили інвесторів.

Котирування акцій Humana Inc (NYSE:HUM). піднялися на 0,3%. Американський страховик у 4-му кварталі збільшив чистий збиток, скоригований прибуток і виручка при цьому також зросли.

Акції Otis Worldwide Corp. підвищилися на 2,8%. Виробник підйомного обладнання збільшив чистий прибуток і скоротив виручку в 4-му кварталі 2022 року, при цьому скоригований прибуток і виручка перевершили очікування ринку.

Папери Intel Corp (NASDAQ:INTC). виросли в ціні на 2,9%. Один з провідних світових виробників комп'ютерних компонентів знизить зарплати топ-менеджерів, включно з головним виконавчим директором Петом Гелсінгером.

ФРС, як повідомлялося, підвищила процентну ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) на 25 базисних пунктів, тепер її діапазон становить 4,5-4,75% річних, ідеться в повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритих ринках (FOMC) за підсумками засідання. Рішення ухвалили члени FOMC одноголосно і воно збіглося з прогнозами більшості економістів та аналітиків.

Глава американського ЦБ Джером Пауелл на пресконференції за підсумками засідання заявив, що інфляція в США продовжує залишатися істотно вищою за довгостроковий цільовий рівень ФРС, який становить 2%. За словами Пауелла, ФРС необхідно проводити обмежувальну грошово-кредитну політику деякий час. Буде потрібен певний час для отримання повного економічного ефекту від посилення ДКП.

Пауелл зазначив, що не очікує зниження ставок ФРС у 2023 році в разі, якщо економічні показники відповідатимуть прогнозам.

Тим часом він сказав, що фінансові умови істотно посилилися за минулий рік, і вперше визнав, що "дезінфляційний процес почався", зазначає MarketWatch.

Трейдери в середу також оцінювали вчора свіжу порцію статистичних даних і звітів компаній.

Індекс ділової активності у виробничому секторі США (ISM Manufacturing) у січні знизився до 47,4 пунктів з 48,4 пунктів місяцем раніше, свідчать дані Інституту управління поставками (ISM).

Індекс опустився за підсумками п'ятого місяця поспіль і оновив мінімум із травня 2020 року. Значення індикатора нижче 50 пунктів свідчить про спад активності в секторі. Експерти, опитані Trading Economic, у середньому очікували зниження індексу до 48 пунктів.

Тим часом звіт галузевої організації ADP показав уповільнення темпів зростання кількості робочих місць у приватному секторі США. Їхня кількість у січні збільшилася на 106 тис., повідомила ADP. Аналітики в середньому прогнозували зростання кількості робочих місць на 178 тис., згідно з Trading Economics. У грудні показник зріс на 253 тис.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd