Американські ринки акцій за підсумками торгів впали на слабких статданих, заявах представників ФРС

Торги в середу американський ринок акцій різко знизився на тлі слабких статданих, а також заяв представників Федеральної резервної системи (ФРС) щодо необхідності подальшого підйому базової процентної ставки.

Ринок акцій США різко впав через побоювання другої хвилі коронавірусу |  Економічна правда

Індекс Dow Jones Industrial Average до закриття ринку впав на 613,89 пунктів (1,81%) і склав 33296,96 пунктів. Standard & Poor's 500 знизився на 62,11 пункту (1,56%) – до 3928,86 пункту. Nasdaq Composite втратив 138,1 пункту (1,24%) і становив 10957,01 пункту.

Акції United Airlines Holdings подешевшали на 4,6% за підсумками торгів, незважаючи на сильну звітність та прогнози авіакомпанії. United Airlines вийшла на прибутковий рівень у 4-му кварталі 2022 року, успішно впоравшись із проблемами, викликаними складними погодними умовами наприкінці року. Скоригований прибуток та виручка авіаперевізника перевершили прогнози ринку.

Вартість паперів Microsoft Corp (NASDAQ: MSFT) упала на 1,9%. У середу компанія підтвердила інформацію, що з'явилася раніше в ЗМІ, про те, що вона готується до скорочення близько 10 тис. робочих місць. Глава Microsoft Сатья Наделла написав у корпоративному блозі, що скорочення торкнуться менше ніж 5% співробітників.

Ціна акцій Moderna (NASDAQ: MRNA) Inc. піднялася на 3,3% завдяки тому, що компанія повідомила про успішне випробування однієї зі своїх вакцин.

Папери International Business Machines подешевшали на 3,3% за погіршенням оцінки акцій до "тримати" з "купувати" аналітиками Morgan Stanley (NYSE:MS).

Ціна акцій оператора американської криптовалютної біржі Coinbase (NASDAQ:COIN) Global, що анонсувала відхід з японського ринку, впала на 7,3%.

Роздрібний продаж у Штатах у грудні впав на 1,1% щодо листопада, повідомило міністерство торгівлі країни. Експерти, опитані Bloomberg, в середньому очікували їхнього зниження на 0,9%. Темпи скорочення продажів прискорилися порівняно з листопадом, коли вони становили 1%.

Звіт Федеральної резервної системи (ФРС), також оприлюднений у середу, показав максимальне за 15 місяців скорочення обсягу промислового виробництва у США у грудні. Промвиробництво знизилося на 0,7% порівняно з листопадом, тоді як експерти прогнозували його зменшення на 0,1%.

Водночас зростання цін виробників у країні сповільнилося у грудні до мінімальних з березня 2021 року 6,2% у річному вираженні, повідомило Мінпраці. Місяцем раніше ціни збільшились на 7,3%. Консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачав підвищення цін у грудні на 6,8%.

Президент Федерального резервного банку (ФРБ) Клівленда Лоретта Местер визнала, що американська економіка починає показувати "щось із того, що ми хочемо бачити". При цьому вона зазначила, що вважає за необхідне подальше підвищення ставки Федрезервом.

Глава ФРБ Сент-Луїса Джеймс Баллард заявив в інтерв'ю The Wall Street Journal, що американському ЦБ слід продовжити підйом базової процентної ставки, щоб досягти ослаблення інфляційного тиску. "Ми вже практично увійшли до зони, в якій монетарна політика може називатися обмежувальною, але ще не знаходимося в ній", - сказав Баллард.

Регіональний економічний огляд Beige Book, опублікований у середу Федрезервом, показав, що економічна активність у США наприкінці 2022 року – на початку 2023 року залишалася стабільною, і представники бізнесу не очікують її збільшення в найближчі місяці.

ФРБ п'яти округів повідомили про слабке або стримане збільшення загальної активності, шість - про стабільний стан економіки або невелике зниження, і ще один - про суттєвий спад.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd