Американські фондові індекси зросли на 0,8-2%

Уолл-стріт закрилася у понеділок впевненим зростанням, трейдери зосередилися на звітності компаній. Крім того, учасники ринку оцінюють потенційні подальші кроки Федеральної резервної системи (ФРС) США.

Американські індекси упали на понад 3% на тлі побоювань щодо коронавірусу |  Економічна правда

ФРС продовжить уповільнювати темпи підвищення процентних ставок на найближчому засіданні, при цьому керівництво ЦБ може почати обмірковувати можливість припинення цієї весни їхнього підйому, пише The Wall Street Journal.

Федрезерва збільшив ставку на 50 базисних пунктів у грудні - до 4,25-4,5% річних, що є максимальним рівнем з початку 1980-х років. За підсумками попередніх чотирьох засідань, вона підвищувалася на 75 б.п.

В останніх заявах представників ФРС звучали натяки на уповільнення темпів зростання ставок на першому засіданні цього року до більш традиційних 25 б.п., що дає більше часу для оцінки впливу жорсткості грошово-кредитної політики на економіку.

Тим часом роздрібний продаж у зимовий святковий сезон 2022 року в США збільшився на 5,3% - до $936,3 млрд, повідомила Національна федерація роздрібної торгівлі (NRF). Результат виявився гіршим за очікуване підвищення на 6-8% через високу інфляцію, що зберігається, і зростання відсоткових ставок. Середньорічні темпи підйому за попередні десять років становлять 4,9%.

Індекс Dow Jones Industrial Average до закриття торгів зріс на 254,07 пунктів (0,76%) і склав 33629,56 пунктів.

Standard & Poor's 500 підвищився на 47,20 пунктів (1,19%) - до 4019,81 пунктів.

Nasdaq Composite підскочив на 223,98 пункту (2,01%) і становив 11364,41 пункту.

Котирування акцій Microsoft Corp (NASDAQ: MSFT) зросли на 1%. Компанія інвестує кілька мільярдів доларів в OpenAI, розробника чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT, йдеться у повідомленні Microsoft. Раніше закордонні ЗМІ повідомляли, що сторони ведуть переговори про інвестиції і Microsoft має намір вкласти $10 млрд протягом декількох років.

Папір General Motors Co. (NYSE:GM) збільшились на 3,1%. Американський автовиробник та південнокорейська LG Energy Solution відклали на невизначений термін плани будівництва четвертого підприємства з випуску акумуляторів у США, повідомляє The Wall Street Journal.

Акції Western Digital Corp (NASDAQ: WDC). подорожчали на 8,7% на повідомленні агентства Bloomberg про те, що виробник пристроїв зберігання даних просувається в переговорах щодо злиття з Kioxia Holdings Corp.

Ціна паперів Amazon.com Inc (NASDAQ: AMZN) збільшилась на 0,3%. Американський інтернет-рітейлер планує до 2040 року інвестувати $35 млрд у відкриття кількох центрів обробки даних (ЦОД) у Вірджинії, що створить не менше 1 тис. робочих місць, заявив губернатор штату Глен Янгкін.

Акції Salesforce (NYSE: CRM) Inc. подорожчали на 3,1%. Американська інвесткомпанія Elliott Management Corp. придбала пакет акцій постачальника хмарних корпоративних рішень для взаємодії з клієнтами загальною вартістю кілька мільярдів доларів, пише газета The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

Папери шведської Spotify Technology (NYSE: SPOT) у Нью-Йорку піднялися на 2,1%. Оператор однойменного музичного стрімінгового сервісу підтвердив повідомлення у ЗМІ про нове скорочення штату. У повідомленні компанії йдеться, що вона планує скоротити близько 6% персоналу.

Акції Evoqua Water Technologies Corp. підскочили на 15,2% на новини, що компанію, що займається водоочищенням та відведенням стічних вод, купує конкуруюча Xylem Inc. (SPB: NYSE:XYL) за $7,5 млрд. Папери Xylem впали на 8%.

Акції Baker Hughes Co. подешевшали на 1,5%. Американська нафтосервісна компанія в четвертому кварталі 2022 року скоротила чистий прибуток і збільшила виручку, при цьому показники виручки та скоригованого прибутку виявилися гіршими за прогнози ринку.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd