Американські фондові індекси зросли на 0,1-0,9%

Фондовий ринок США завершив торги в середу в плюсі, причому до зростання вони перейшли в останню годину сесії.

Трейдери намагалися оцінити чергову порцію статданих щодо економіки США і зробити висновки про те, що вони можуть означати для подальшого напрямку політики Федеральної резервної системи (ФРС), пише агентство Bloomberg.

Дані міністерства торгівлі США, що показали максимальний з березня 2021 року стрибок роздрібних продажів у країні в січні, були сприйняті інвесторами як сигнал того, що сильні споживчі витрати штовхатимуть вгору інфляцію, вимагаючи від Федрезерву подальшого посилення політики. Роздрібні продажі збільшилися минулого місяця на 3% відносно грудня, тоді як експерти в середньому очікували зростання на 1,8%.

"Несподіваний стрибок роздрібних продажів підтримує думку про те, що Федрезерв залишиться дуже наполегливим у боротьбі з інфляцією", - зазначає головний аналітик Oanda Едвард Мойя.

Водночас звіт про роздрібні продажі разом із сильними даними з ринку праці, опублікованими минулої п'ятниці, свідчить про те, що економіка США зберігає гнучкість, каже директор з досліджень Janus Henderson Метт Перон. "Ми бачимо, що економіка залишається сильною, а інфляція сповільнюється, хоча й залишається занадто високою, і цей сценарій "золотої середини" визначив настрій ринку", - зазначив Перон.

Обсяг промвиробництва в США в січні не змінився порівняно з попереднім місяцем, свідчить опублікована в середу доповідь ФРС. Консенсус-прогноз експертів передбачав зростання на 0,5%.

Індекс Dow Jones Industrial Average за даними на закриття ринку в середу піднявся на 38,78 пунктів (0,11%) і становив 34128,05 пунктів.

Standard & Poor's 500 збільшився на 11,47 пунктів (0,28%) - до 4147,6 пунктів.

Nasdaq Composite додав 110,45 пунктів (0,92%) і склав 12070,59 пунктів.

Папери Airbnb Inc (NASDAQ:ABNB). додали в ціні 13,4%. Американський сервіс бронювання житла збільшив чистий прибуток і виручку в четвертому кварталі 2022 року до рекордних значень і дав сильний прогноз на поточний квартал.

Квартальні результати іншого інтернет-сервісу для мандрівників - Tripadvisor (NASDAQ:TRIP) Inc. - перевершили очікування ринку, вартість акцій компанії піднялася на 0,3%. Tripadvisor збільшила виручку в четвертому кварталі 2022 року в 1,5 раза, до $354 млн, за консенсус-прогнозу ринку в $344,2 млн. Прибуток без урахування разових чинників склав $0,16 на акцію, істотно перевищивши середній прогноз аналітиків у $0,04 на акцію. При цьому Tripadvisor розраховує, що у 2023 році зростання її показників продовжиться.

Вартість паперів Roblox злетіла на 26%. Чистий збиток розробника онлайн-платформи відеоігор у четвертому кварталі 2022 року збільшився вдвічі, а виручка виявилася істотно гіршою за очікування ринку. Водночас показник виручки з урахуванням відкладених надходжень (bookings) зріс і перевершив прогнози аналітиків.

Акції Kraft Heinz Co. подорожчали на 0,6%. Компанія, що є одним з найбільших у світі виробників продуктів харчування, збільшила виручку в четвертому кварталі на 10% завдяки підвищенню цін.

Вартість паперів Devon Energy впала на 10,5% за підсумками торгів. Нафтогазова компанія зафіксувала 20%-е зниження чистого прибутку в четвертому кварталі, а її скоригований прибуток виявився гіршим за прогнози ринку. Devon Energy очікує, що її видобуток у поточному кварталі трохи зменшиться порівняно з четвертим кварталом минулого року - до 635 тис. барелів нафтового еквівалента на добу (б.н.е./добу.) з 636 тис. б.н.е./добу. Аналітики прогнозують цей показник на рівні 657,6 тис. б.н.е./добу.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd