Американські фондові індекси продемонстрували за підсумками торгів різноспрямовану динаміку

Американські фондові індекси в п'ятницю продемонстрували різноспрямовану динаміку: Dow Jones Industrial Average і Standard & Poor's 500 зросли, тоді як Nasdaq Composite знизився.

Американські біржові індекси продемонстрували рекордне зростання. | Збруч

Dow Jones Industrial Average у п'ятницю збільшився на 169,39 пунктів (0,5%) і досяг 33869,27 пунктів.

Значення Standard & Poor's 500 за день зросло на 8,96 пунктів (0,22%) - до 4090,46 пунктів.

Водночас індекс Nasdaq Composite за підсумками сесії втратив 71,46 пунктів (0,61%) і становив 11718,12 пунктів.

При цьому за підсумками всього минулого тижня S&P 500 опустився на 1,1% і Nasdaq - на 2,4%, що стало найсильнішим зниженням індикаторів із середини грудня, зазначає MarketWatch. Dow Jones втратив за п'ять робочих днів 0,2%.

Інвестори оцінювали корпоративну звітність, дані про рівень споживчої довіри в країні, а також зроблені останнім часом заяви представників Федеральної резервної системи про те, що боротьба з інфляцією ще не закінчена.

Індекс споживчої довіри, що розраховується Мічиганським університетом, у лютому підвищився до 66,4 пункту порівняно з 64,9 пункту. Це максимальна позначка з січня 2022 року. Аналітики, опитані Trading Economics, очікували менш значного підвищення - до 65 пунктів.

При цьому інфляційні очікування на середньострокову перспективу (найближчий рік) серед населення цього місяця зросли до 4,2% з 3,9% у січні.

"Споживачі перебувають у відносно хорошому становищі", - вважає заступник голови відділу американських акцій BNP Paribas (EPA:BNPP) Asset Management Джефф Дейлі. Це обумовлено, зокрема, "хорошим зростанням заробітної плати" на стійкому ринку праці та досить високими залишками коштів на рахунках, сказав він.

Однак посилення інфляційних очікувань є "тривожним сигналом для ФРС", яка намагається уповільнити зростання споживчих цін, зазначає Бенджамін Джеффрі з BMO. Він очікує ще двох підвищень процентних ставок Федрезервом, а потім паузи. "Скорочення ставки цього року ми не припускаємо", - сказав експерт.

Лідерами підвищення котирувань серед компонентів Dow Jones стали акції Chevron Corp (NYSE:CVX). і Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA), що подорожчали на 2,1%.

Ціна акцій Lyft (NASDAQ:LYFT) Inc. впала в п'ятницю більш ніж на 36%. Сервіс замовлення таксі в жовтні-грудні отримав рекордну виручку другий квартал поспіль, проте прогноз не виправдав очікувань.

Вартість Expedia Group знизилася на 8,6%. Туристичний онлайн-холдинг у четвертому кварталі скоротив чистий прибуток у 2,3 раза, при цьому скоригований показник, а також виручка виявилися нижчими за прогноз аналітиків.

Котирування акцій Tesla (NASDAQ:TSLA) ) зменшилися на 5%, Salesforce (NYSE:CRM) Inc. - на 3,8%, Walt Disney Co (NYSE:DIS). - на 2,1%, Microsoft Corp (NASDAQ:MSFT). - на 0,2%.

Тим часом папери PayPal Holdings (NASDAQ:PYPL) подорожчали на 3%. Платіжна система збільшила чистий прибуток у четвертому кварталі на 15%, виручку - на 7%. Крім того, компанія оголосила, що її головний виконавчий директор Ден Шульман має намір покинути свій пост 31 грудня 2023 року. При цьому він залишиться в раді директорів PayPal.

Онлайн-сервіс відгуків Yelp Inc. у минулому кварталі скоротив чистий прибуток на 13%, тоді як виручка зросла на аналогічну величину і перевищила прогнози. Котирування акцій компанії підвищилися на 3,2%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd