Агентство S&P знизило кредитний рейтинг України

На тлі затяжної війни, розв’язаної російським агресором, рейтингова агенція S&P Global знизила кредитний рейтинг України, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали БізнесЦензор.

Агентство S&P понизило кредитный рейтинг РФ до "CCC-" — Центр транспортных  стратегий

S&P знизило кредитний рейтинг України на одну позицію; рейтинг довгострокового та короткострокового боргу країни в іноземній валюті міжнародне агентство опустило до CCC+, що всього на п’ять ступенів вище за дефолтний.

Крім того, Україні було надано негативний прогноз. Як пояснюють у S&P, економічні та фінансові ризики, спровоковані бойовими діями, можуть підірвати здатність уряду виконувати свої боргові зобов’язання.

В агентстві також уточнили, що спроможність України до погашення комерційного боргу в іноземній валюті на сьогодні залежить від донорської підтримки.

Також у S&P допускають зниження реального ВВП України на 40% на тлі падіння експорту, споживання та інвестицій. Відбудеться це, за словами експертів, якщо російська агресія в Україні затягнеться і продовжиться в другій половині 2022 року.

Варто зазначити, що раніше через більш затяжну, ніж очікувалося раніше, війну, довгострокові рейтинги України з Caa2 до Caa3 знизило агентство Moody’s. Його експерти заявили про підвищені ризики стійкості держборгу країни на тлі вторгнення російського агресора, зростання ймовірності реструктуризації боргу та збитків приватних кредиторів.

Плюс у Moody’s змінили прогноз рейтингів, що перебували у процесі перегляду, на негативний. На даний момент показник відображає високий рівень невизначеності щодо подальших кредитних наслідків для України російського збройного вторгнення.

Нагадаємо, міжнародне агентство Moody’s очікує на падіння ВВП України за підсумками 2022 року на 35%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd