Fitch знизив рейтинг білорусі до "обмеженого дефолту"

Агентство Fitch Ratings погіршило кредитний рейтинг білорусі з C до RD, що означає обмежений дефолт. Це пов'язано зі спробою білорусі виплатити доларовий борг білоруськими рублями, повідомляється на сайті агентства.

Агентство Fitch подтвердило рейтинг России на уровне «BBB» | В мире |  Политика | Аргументы и Факты

"Після закінчення 14-денного грейс-періоду для виплати купона єврооблігацій-2027, який сплив 13 липня 2022 року, ми знизили довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті до RD, а відповідних цінних паперів — до D, обидва з C", – йдеться в повідомленні.

білорусь має ще чотири випуски єврооблігацій з погашенням у 2023, 2026, 2030 і 2031 роках. Рейтинг цих паперів поки що зберігається на переддефолтному рівні C.

У серпні білорусь має виплатити купон за усіма чотирма випусками облігацій на загальну суму майже $85 млн. Якщо режим Олександра Лукашенка спробує розрахуватися за ними білоруськими рублями, їхній рейтинг також буде знижено.

Востаннє білорусь виходила на ринок єврооблігацій у червні 2020 року.

Для довідки:

  • білорусь повинна була наприкінці червня сплатити $22,9 млн за десятирічними облігаціями з погашенням у 2027 році. Міністерство фінансів білорусі заявило, що платіж у валюті неможливий через санкції, тому виплату здійснили в білоруських рублях. Після цього агентство Moody's визнало, що білорусь допустила дефолт за своїми євробондами.
  • Євросоюз запровадив секторальні санкції проти білорусі у червні 2021 року. Країні, зокрема, закрили доступ на європейські ринки капіталу.
  • Прем'єр-міністр білорусі Роман Головченко говорив, що через санкції держава втратила до $18 млрд експорту.
ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd