Інвестори вкладають рекордні кошти в ринки, що розвиваються

Інвестори від початку року вкладають кошти в акції та облігації ринків, що розвиваються, з майже рекордною швидкістю, причому левова частка фінансів прямує в Китай.

10 головних подій фінансового сектору України останніх трьох місяців |  Mind.ua

Про це повідомляє Financial Times.

Згідно з даними Інституту міжнародних фінансів (IIF), які відстежують 21 країну, цього тижня (23-27 січня) ринки акцій і боргових зобов'язань країн, що розвиваються, залучали 1,1 млрд доларів нових чистих інвестицій на день.

Такий темп поступається лише сплеску, що послідував за скасуванням карантинних обмежень через коронавірус наприкінці 2020 року і на початку 2021 року, і перевищує попередні пікові показники за останні два десятиліття.

Динаміка показує суттєву зміну настроїв інвесторів цього року після похмурих показників ринків, що розвиваються, протягом більшої частини 2022 року. Сповільнення глобальної інфляції змусило багатьох учасників ринку зробити ставку на те, що провідні центральні банки незабаром припинять підвищувати відсоткові ставки, а відтак переорієнтувати свій інтерес на ринки, що розвиваються.

Крім того, апетит підсилюється менш песимістичними прогнозами міжнародних фінансових організацій та інвестбанків.

Рішення Китаю відмовитися від політики нульового ковіду також мало великий вплив. За даними IIF, приплив капіталу до цієї країни становить 800 млн дол з 1,1 млрд дол обсягу щоденних потоків для всіх ринків, що розвиваються. Натомість інші країни, що розвиваються, опосередковано отримують вигоду від цього кроку Пекіна.

Активам ринків, що розвиваються, додатково допомогли очікування інвесторів, що країни, які розвиваються, переростуть розвинуті економіки цього року. JPMorgan очікує, що ВВП на ринках, що розвиваються, зросте на 1,4 відсоткових пункти більше, ніж у розвинених країнах у 2023 році.

Водночас незважаючи на сильний початок 2023 року, деякі інвестори та аналітики попереджають, що темпи притоку інвестицій навряд чи вдасться зберегти через зростання рівня заборгованості, посилення фіскальної напруги в більшості країн, що розвиваються, і дедалі більш негативний вплив демографічних чинників.

Нагадаємо, команда урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, попри війну, змогла створити інвестиційний портфель із 11 проєктів на суму понад $2 млрд.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd