Інфляція в Туреччині виросла до 70%

Річна інфляція в Туреччині виросла до 69,97%, перевищивши прогнози.

Інфляція в Туреччині досягла 19-річного максимуму: що стало головною  причиною - Новини економіки України - Економіка Рекордний за двадцять років ріст цін спричинений російсько-української війною та подорожчанням енергоносіїв та сировини після обвалу ліри у 2021, пише Reuters.

За місяць споживчі ціни виросли на 7,25%, повідомляє Турецький інститут статистики, тоді як опитані Reuters експерти передбачали 6%. Річну інфляцію прогноз оцінював у 68%.

Найбільше за квітень подорожчали їжа та неалкогольні напої — на 13,38%. Ціни на житло виросли на 7,43%.

Індекс цін виробників у квітні зріс на 7,67% у порівнянні з попереднім місяцем, збільшившись на 121,82% за рік.

Падіння валюти було спричинене циклом зниженням ставки на 500 б.п., який почався у вересні минулого року під тиском президента країни Таїпа Ердогана.

Уряд заявляв, подолає інфляцію завдяки своїй новій економічній програмі, яка пріоритизує низьку відсоткову ставку. Вона має підвищити виробництво та експорт, що, у свою чергу, підвищить профіцит платіжного балансу.

Однак економісти прогнозують, що інфляція залишатиметься на високому рівні весь рік через російське вторгнення. Медіанний прогноз інфляції під кінець року становить 52%. Теперішній дефіцит платіжного баланс також значно виріс на початку року.

Інфляція продовжує рости, незважаючи на зниження податків на базові товари та держсубсидії на електроенергію, спрямовані на зниження тягаря для домогосподарств.

Минулого тижня центробанк країни спрогнозував, що річна інфляція сягне піку близько 70% відсотків у червні, до кінця року впаде до 43%, а у 2024 впаде нижче 10%. Центробанк залишив свою ключову ставку на рівні 14%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd