Інфляція в Японії досягла 40-річного максимуму

У листопаді інфляція в Японії сягнула 3,7% порівняно з минулим роком, що є найвищим рівнем з 1981 року. Частково причиною цього стало зростання цін на енергоносії.

Инфляция в Японии обновила двухлетний максимум: как выросли цены -  Экономические новости Украины - Экономика Про це повідомляє Japan Today.

Найбільше підскочили ціни на оброблені харчові продукти, а також на електроенергію та товари тривалого користування, такі як кондиціонери.

Листопадовий показник значно нижчий за захмарні рівні, які викликали занепокоєння в Сполучених Штатах, Британії та інших країнах, але значно перевищує довгострокову мету Банку Японії у 2,0 відсотка.

Навіть без урахування свіжих продуктів харчування та енергоносіїв індекс зріс на 2,8%.

«За міжнародними стандартами інфляція споживчих цін у Японії в три-чотири відсотки є достатньо високою, щоб відчувати себе некомфортно через стагнацію зростання заробітної плати», — написала Сара Тан, економіст Moody's Analytics.

Основний індекс споживчих цін (CPI) стабільно зростав з початку року, створюючи тиск на Банк Японії, щоб змінити свою давню політику пом’якшення монетарної політики.

Федеральна резервна система США та інші центральні банки цього року різко підвищили процентні ставки, щоб впоратися з інфляцією.

Але Японія, яка з 1990-х років коливалась між періодами млявої інфляції та дефляції, пішла іншим шляхом та продовжує утримувати процентні ставки на наднизьких рівнях.

Японський регулятор зазначив, що вважає нещодавнє підвищення цін тимчасовим і поки що немає причин змінювати курс.

Різні підходи Банку Японії та ФРС знизили вартість єни щодо долара цього року з приблизно 115 єн за долар у березні до 151 єни.

При цьому японська валюта дещо відновилася завдяки державним інтервенціям.

Минулого тижня центральний банк Японії різко змінив свою монетарну політику, що спонукало до швидкого зміцнення єни.

Хоча коригування не відповідає підвищенню ставок, аналітики кажуть, що це може допомогти зупинити падіння вартості єни.

Коя Міямае, старший економіст SMBC Nikko Securities, заявив, що ціни, ймовірно, продовжать рости в короткостроковій перспективі.

Більшість аналітиків очікують, що зростання цін у Японії досягне піка приблизно наприкінці року або на початку 2023 року.

«Інфляція, ймовірно, становитиме в середньому чотири відсотки в грудні, враховуючи затримку переходу вищих цін виробників», — заявила Сара Тан.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd