Інфляція в Британії підскочила до рекордного рівня

Споживча інфляція у Великій Британії підвищилася до 7% у березні. Це рекордний показник за останні 30 років.

Великобритания - Первый Деловой телеканал

Про це повідомляє агентство Reuters.

«Широке зростання цін призвело до різкого збільшення річної інфляції в березні. Найбільше подорожчали бензин, це відбулося ще до недавнього зниження мит»‎, – розповів головний економіст Управління національної статистики Грант Фітцнер.

До рекордної інфляції у Великій Британії призвело здорожчання енергоносіїв та труднощі з ланцюгами поставок. І якщо останнє було спричинене пандемією, то на вартість енергоресурсів суттєво вплинули санкції проти росії через війну в Україні.

Минулого місяця Управління бюджетної відповідальності Великої Британії прогнозувало, що індекс споживчих цін досягне піку за 40 років в 8,7% в останньому кварталі 2022 року.

Фінансові ринки вважають, що Банк Англії майже напевно підвищить процентні ставки до 1% з 0,75% 5 травня після свого наступного засідання, а потім доведе їх до 2-2,25% до кінця 2022 року. Банк Англії прогнозує різке уповільнення економічного зростання протягом цього року.

Нагадаємо, у березні річна інфляція США прискорилася до 8,5%. Це рекордний показник за 40 років. Причиною різкого стрибка стала війна росії в Україні. Адже санкції порушили поставки російських енергоресурсів на світовий ринок.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd