Інфляція в єврозоні сповільнилась до 2,9%

Споживчі ціни в єврозоні в жовтні збільшилися на 2,9% у річному вираженні, йдеться у звіті Статистичного управління Європейського союзу (Євростата), яке представило попередню оцінку.

Таким чином, інфляція сповільнилася порівняно з 4,3% у вересні та оновила мінімум із липня 2021 року.

Консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачав уповільнення до 3,1%.

Щодо попереднього місяця споживчі ціни зросли на 0,1%.

Споживчі ціни без урахування таких волатильних факторів, як вартість енергоносіїв, продуктів харчування та алкоголю (індекс CPI Core, який відстежує Європейський центральний банк), у жовтні підвищилися на 4,2% у річному вираженні після зростання на 4.5% у вересні.

Ціни енергоносіїв цього місяця прискорили зниження до 11,1% після 4,6% у вересні. Ціни на промислові товари зросли на 3,5% (+4,1% на місяць раніше).

Вартість продуктів харчування, алкоголю та тютюнової продукції збільшилась на 7,5% після підвищення на 8,8% у вересні. Послуги подорожчали на 4,6% (+4,7% на місяць раніше).

Найвища інфляція у річному вираженні зафіксована у Словаччині (7,8%), Хорватії (6,7%) та Словенії (6,6%). Найнижче зростання цін спостерігалося в Італії (1,9%) та Люксембурзі (2,1%). При цьому в Бельгії було зафіксовано річну дефляцію в 1,7%, Нідерландах - 1%.

Нагадаємо, Європейський центральний банк в четвер залишив процентні ставки незмінними вперше за більш ніж рік, оскільки він все ще оцінює, чи вдасться безпрецедентним підвищенням знизити інфляцію.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd