Інфляція у США сповільнилася

Споживчі ціни США за підсумками вересня зросли на 8,2%. Базова інфляція, яка не враховує ціни на продукти харчування та енергоносії, за підсумками вересня становила 6,6% рік до року, оновивши максимуми з 1982 року.

Аналитики прогнозируют замедление экономического роста в США - новости  Kapital.kz

Про це свідчать дані міністерства праці.

Опитані Reuters економісти очікували, що у вересні загальна інфляція в США (CPI) у річному вирахуванні зросте на 8,1%. У серпні показник становив 8,3%. Опитані агентством економісти також очікували на збільшення базової інфляції на 6,5% порівняно з 6,3% у серпні.

Дані інфляції враховуються ФРС США, яка виконує функції центрального банку країни, під час проведення своєї політики. У вересні інфляція в США виявилася вищою за консенсус-прогноз і зруйнувала надії інвесторів на те, що тенденція до уповільнення зростання цін може переконати ФРС уповільнити темпи жорсткості грошово-кредитної політики.

На тлі оприлюднення даних про інфляцію ф'ючерси на основні індекси ринку США впали: ф'ючерс на індекс S&P 500 впав на 1,9% до 3511 пунктів; ф'ючерс на індекс Dow Jones знизився 1,3%, до 288 425 пунктів; ф'ючерс на індекс NASDAQ 100 втратив 2,8% — до 10481 пунктів.

Напередодні базовий індекс S&P 500 впав до найнижчого рівня з листопада 2020 року на тлі зростання побоювань інвесторів щодо впливу агресивної грошово-кредитної політики ФРС на результати компаній, особливо на чутливі до ставок сектора, такі як напівпровідниковий сектор.

За підсумками торгів 12 жовтня індекс S&P 500 закрився зниженням на 0,3% — на позначці 3577 пунктів.

Нагадаємо, наприкінці вересня Федеральна резервна система США підвищила ключову ставку на 0,75 в.п. до 3-3,25%. Це третє таке підвищення поспіль.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd