Інфляція у Британії сповільнилася

Інфляція у Британії в листопаді знизилася до 10,7% після того, як у жовтні сягнула рекорду за 41 рік в 11,1%.

Инфляция в Британии продолжает бить рекорды. Рост цен ускорился до 6,2% —  Минфин

Про це повідомляє Офіс національної статистики Британії, пише Reuters.

Найбільший внесок у зниження річних показників інфляції у жовтні-листопаді 2022 року зробили ціни на транспорт, зокрема на моторне паливо, а найбільший внесок у підвищення - зростання цін у закладах харчування.

Базовий індекс споживчих цін, який не включає короткострокові різкі зміни цін на енергоносії, продукти харчування, алкоголь і тютюн знизився до 6,3% в листопаді в порівнянні з жовтневим показником в 6,5%.

Економісти, опитані Reuters, прогнозували, що рівень інфляції споживчих цін знизиться меншими темпами – до 10,9%. Минулого місяця інфляція в США і єврозоні також знизилася сильніше, ніж очікувалося, що породило надії на те, що поточна хвиля інфляції могла пройти свій пік.

Банк Англії бореться з інфляцією, яка значно перевищує цільовий показник в 2%, і рішуче підвищував відсоткові ставки протягом останнього року. Економісти очікують, що в четвер, 15 грудня, регулятор знову підвищить ставки до 3,5% з 3%.

Минулого місяця Банк Англії прогнозував, що Британія прямує до тривалої рецесії, а інфляція не повернеться до цільового рівня до початку 2024 року.

Нагадаємо, на початку листопада Банк Англії підняв на 0,75 відсоткового пункту до 3 відсотків підняло процентну ставку. Це найвищий рівень з 2008 року, а саме підвищення взагалі найвище за 30 років. Але одночасно вони не прогнозують подальше зростання ставки.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd