Індекси S&P 500 і Nasdaq зросли на 1,5-3,3%, Dow Jones незначно знизився

Американські фондові індекси S&P 500 і Nasdaq Composite вчора досягли максимальних позначок за останні п'ять місяців, тоді як Dow Jones Industrial Average завершив торги в невеликому мінусі.

Американські біржові індекси продемонстрували рекордне зростання. | Збруч

Причиною зростання перших двох індикаторів став стрибок котирувань акцій Meta Platforms (NASDAQ:META) на 23,3%. Це рекордний денний приріст з 2013 року, зазначає MarketWatch. Компанія скоротила чистий прибуток у четвертому кварталі більш ніж удвічі, проте виручка перевершила очікування. Крім того, компанія дала сильний прогноз на поточний квартал і оголосила масштабну програму buyback - на $40 млрд.

Папери інших представників технологічної галузі також істотно подорожчали: Alphabet (NASDAQ:GOOGL) Inc. на 7,3%, Amazon.com Inc (NASDAQ:AMZN) - на 7,4% і Apple Inc. (NASDAQ:AAPL) - на 3,7%.

Інфляція, мабуть, досягла піку, і процентні ставки повинні стабілізуватися, що усуває серйозні перешкоди для зростання акцій технологічних компаній", - вважає головний виконавчий директор deVere Group Найджел Грін.

Крім того, у четвер трейдери оцінювали підсумки засідання Федеральної резервної системи і свіжі статдані.

Федрезерв у середу очікувано підвищив процентну ставку на 25 базисних пунктів. Тепер її діапазон становить 4,5-4,75% річних - це максимум з 2007 року.

Глава американського ЦБ Джером Пауелл на пресконференції за підсумками засідання заявив, що інфляція в США продовжує залишатися істотно вищою за довгостроковий цільовий рівень ФРС, який становить 2%. Він зазначив, що не припускає зниження ставок у 2023 році в разі, якщо економічні показники відповідатимуть прогнозам.

Кількість американців, які вперше звернулися по допомогу з безробіття, минулого тижня зменшилася на 3 тис. - до 183 тис. осіб, повідомило міністерство праці. Це мінімальне значення з квітня 2022 року. Результати стали несподіванкою для аналітиків, які в середньому прогнозували зростання кількості заявок до 195 тис., згідно з даними агентства Bloomberg. Респонденти Trading Economics очікували ще більш значного підвищення - до 200 тис.

Продуктивність праці в США в четвертому кварталі збільшилася на 3%, вартість робочої сили - на 1,1%, свідчать попередні дані Мінпраці. Експерти в середньому прогнозували підвищення першого показника на 2,4% і другого на 1,5%, повідомляє Trading Economics. Респонденти MarketWatch очікували підйому на 2,5% і 1,5% відповідно.

Dow Jones Industrial Average у четвер зменшився на 39,02 пунктів (0,11%) і становив 34053,94 пунктів. Лідерами зниження котирувань серед компонентів індексу стали акції страховиків UnitedHealth Group (NYSE:UNH) і Travelers Cos., що подешевшали відповідно на 5,3% і 1,9%, а також Boeing Co (NYSE:BA). - на 2,5% і Merck.

Тим часом значення Standard & Poor's 500 за день зросло на 60,55 пунктів (1,47%), склавши 4179,76 пунктів.

Індекс Nasdaq Composite за підсумками сесії злетів на 384,5 пунктів (3,25%) - до 12200,82 пунктів.

Ціна акцій FedEx Corp (NYSE:FDX). зросла на 6,1%. Одна з найбільших у світі транспортно-логістичних компаній оголосила про намір скоротити кількість керівних посад більш ніж на 10%, а також вжити інших заходів для поліпшення організації роботи.

Виробник шоколаду Hershey Co. у жовтні-грудні отримав скоригований прибуток і виручку, вищі за очікування аналітиків. Папери компанії подорожчали на 4,1%.

Водночас папери ConocoPhillips (NYSE:COP) подешевшали на 5,1%. Нафтова компанія в жовтні-грудні збільшила чистий прибуток на 23%, проте він виявився нижчим за прогнози.

Вартість Merck & Co (NYSE:MRK). зменшилася на 3,3%. Фармацевтична компанія збільшила виручку в минулому кварталі на 2%, проте її чистий прибуток виявився на 20% нижчим за показник роком раніше.

Ціна акцій іншого представника цієї галузі Eli Lilly знизилася на 3,5%, оскільки квартальна виручка компанії не виправдала очікувань експертів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd