Індекси ринку акцій США зросли на 0,8-1,8%

Американські фондові індекси зросли в середу в очікуванні нових даних про інфляцію.

Американські індекси зростають 4-ий тиждень поспіль і оновили рекорди |  Економічна правда

Dow Jones Industrial Average у середу збільшився на 268,91 пункту (0,8%) – до 33973,01 пункту.

Значення Standard & Poor's 500 за день зросло на 50,36 пунктів (1,28%), досягнувши 3969,61 пунктів.

Індекс Nasdaq Composite за підсумками сесії додав 189,04 пунктів (1,76%), завершивши сесію на позначці 10931,67 пунктів.

При цьому Nasdaq Composite завершив у плюсі четверті торги поспіль, чого не відбувалося з вересня минулого року, зазначає MarketWatch.

Увага трейдерів на цьому тижні зосереджена на даних про зміну споживчих цін у США, які можуть вплинути на рішення Федеральної резервної системи щодо темпів підвищення процентних ставок. Інформація про грудневу інфляцію буде опублікована у четвер.

Аналітики в середньому очікують уповільнення темпів зростання цін до 6,5% у річному вираженні порівняно з 7,1% у листопаді, за даними Trading Economics. Базова інфляція може опуститися до 5,7% із 6%.

"Інвестори, схоже, знаходяться в очікуванні подальшого уповільнення інфляції, - вважає провідний аналітик з акцій Hargreaves (LON:HRGV) Lansdown Софі Лунд-Ейтс. - Новини про усунення "пробок" у глобальних ланцюжках поставок і відкриття економіки Китаю означають результаті ринки знову знаходять оптимізм ".

Проте, представники Федрезерва, як і раніше, рішуче налаштовані на те, щоб збити інфляцію за рахунок подальшого підвищення відсоткових ставок.

ФРС продовжить посилювати грошово-кредитну політику на найближчих засіданнях, після чого буде утримувати ставки на високому рівні для досягнення цільового рівня інфляції, заявила член ради керуючих американського ЦБ Мішель Боуман напередодні.

"Я підтримую вжиття подальших заходів для повернення інфляції до нашого цільового значення, - сказала вона. - В останні місяці ми спостерігали зниження деяких показників інфляції, але ми ще маємо чимало роботи, так що я чекаю продовження підйому ставки".

Декілька топ-менеджерів Rivian Automotive Inc (NASDAQ:RIVN) залишили виробника електромобілів останніми місяцями, пише MarketWatch. Цю інформацію підтвердили у прес-службі компанії. Минулого року Rivian не змогла досягти заявлених обсягів виробництва 25 тис. машин. Компанія повідомила, що випуск був приблизно на 700 електромобілів нижчим через дефіцит запчастин.

Лідерами підвищення котирувань серед компонентів індексу Dow Jones стали акції Microsoft Corp (NASDAQ:MSFT), що подорожчали на 3%, Home Depot Inc (NYSE:HD) - на 2,6% та Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) – на 2,1%.

Котирування акцій Rivian зросли на 3,8% у середу. При цьому, з моменту виходу автовиробника на відкритий ринок у листопаді 2021 року, вони впали майже на 80%.

Ціна акцій мережі магазинів товарів для дому Bed Bath & Beyond за підсумками торгів злетіла на 68,6%, незважаючи на слабку звітність. Компанія суттєво збільшила чистий збиток у третьому фінкварталі, який завершився 26 листопада, при скороченні виторгу на третину. Скоригований збиток становив $3,85 на акцію, тоді як опитані FactSet аналітики в середньому оцінювали його на рівні $2,61.

Авіабудівний концерн Boeing Co (NYSE: BA) повідомив, що постачання комерційних літаків клієнтам у 2022 році зросли в 1,4 рази – до 480 лайнерів. Акції компанії подорожчали на 0,7%.

Вартість паперів Tyson Foods (NYSE: TSN) піднялася на 0,4%. Виробник продуктів харчування має намір інвестувати $180 млн у розвиток підприємства в штаті Іллінойс та збільшити кількість співробітників, які працюють на ньому, приблизно на 400 осіб.

Тим часом, ціна акцій Intuitive Surgical впала на 4,2%. Виробник хірургічних роботів і систем оголосив попередні фінансові результати за четвертий квартал, які виявилися гіршими за очікування експертів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd