Індекс споживчих настроїв українців у квітні зменшився на 6,6 пункта - дослідження

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні» Індекс споживчих настроїв українців у квітні зменшився на 6,6 пункта порівняно з березнем та становив 84,6 пункта.

Зокрема, зменшилися Індекс очікуваних змін особистого матеріального становища, Індекс очікуваного розвитку економіки впродовж року та Індекс очікуваного розвитку економіки впродовж п’яти років.

"Індекс поточного становища у квітні залишається стабільним, при цьому загальний показник споживчих настроїв дещо знизився за рахунок падіння індексу економічних очікувань. За нашими іншими дослідженнями ми також спостерігаємо зростання частки песимістично налаштованих українців у квітні. Але знову таки, йдеться про очікуванні від майбутнього, а не оцінка стану на даний момент", – зазначають аналітики.

Індекс поточного становища (ІПС) зріс і складає 52,2, що на 0,8 пункта вище за рівень цього показника у березні. Складові цього індексу зазнали таких змін:

- індекс поточного особистого матеріального становища склав 42,5, що на 1,2 пункта нижче за показник у березні;

- індекс доцільності великих покупок зріс на 2,8 пункта та встановився на позначці 62.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у квітні зменшився на 11,5 п. та складає 106,2 п. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 99,4 п., що на 11 п. нижче за рівень цього показника у березні;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зменшився на 8,4 п. та складає 89,3 п.;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зменшився на 14,9 п. порівняно з минулим місяцем та складає 129,9 п.

У квітні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 4 пункти та складає 122,7 пункта. Індекс інфляційних очікувань зменшився на 5,3 пункта та складає 172 пункти.

При цьому очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 2,5 пункта та складає 128,2.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd