Індекс споживчих настроїв українців покращився

Індекс споживчих настроїв зріс за місяць на 7,4 пункти до 92 за підсумками травня. Про це свідчать дані щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні" від Info Sapiens, передає ЛІГА.ФІНАНСИ.

Українці покращили оцінку свого поточного матеріального становища (+6,1 до 50,5), готові робити більше великих покупок (+4,2 до 66,2) та стали більш впевненими у своїх майбутніх доходах (+8,2 до 107,6). Загалом індекс поточного становища зріс на 6,1 до 58,4.

Також українці більш позитивно оцінюють перспективи розвитку економіки країни у найближчий рік (+12,1 до 101,4) та наступні п'ять років (+4,5 до 134,4).

У травні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2 до 120,8.

Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,9 і становить 173,9.

Очікування українців за курсом гривні протягом найближчих трьох місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 3,7 і становить 131,9.

"Ми спостерігаємо покращення оцінки особистого матеріального становища та оцінку доцільності великих покупок. Крім цього, населення України має більш позитивні економічні очікування як щодо власного матеріального становища, так і щодо розвитку економіки протягом п'яти років. Загалом спостерігається позитивна тенденція, стабільність якої істотно залежатиме від розвитку ситуації в Україні найближчим часом" – коментують результати дослідження аналітики Info Sapiens.

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GfK Ukraine із червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення, а також розмір населеного пункту. Опитування проводилось з 12 по 22 травня 2023 року.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd