Індія та росія не змогли домовитися про розрахунки за нафту в рупіях, – Reuters

Індія та росія припинили переговори про переведення розрахунків у двосторонній торгівлі в рупії, через побоювання російської влади, що вона не зможе використати потік індійської валюти.

Про це повідомляє Reuters із посилання на двох індійських урядовців та джерело, безпосередньо знайоме з цим питанням.

За словами одного з індійських чиновників, через високий торговельний дисбаланс на користь росії, москва оцінює потенційний річний профіцит рупії у розмірі понад $40 мільярдів, у випадку переходу на оплату товарів у цій валюті.

Інший індійський чиновник додав, що росія не хоче отримувати рупії і воліла б продовжувати розрахунки у китайських юанях або інших валютах.

"Ми більше не хочемо проштовхувати переведення розрахунків в рупії, цей механізм просто не працює. Індія робила все можливе, щоб спробувати це зробити, але це не допомогло", – додає третє джерело, яке безпосередньо знайоме з ситуацією.

За даними джерел агентства, наразі Індія здійснює більшість платежів на користь росії у доларах США, хоча використовуються також дирхами ОАЕ та кілька інших валют. При цьому індійські компанії проводять платежі на користь російських постачальників через треті країни.

"Треті сторони використовуються для розрахунків з росією. Немає заборони на транзакції з іншими країнами через SWIFT. Таким чином, платежі здійснюються третій країні, яка направляє їх або компенсує за свою торгівлю з росією", – пояснив індійський чиновник, уточнивши, що такі розрахунки також проводилися через Китай.

Рупія не є повністю конвертованою валютою. Частка Індії у світовому експорті товарів також становить близько 2%, і ці фактори зменшують необхідність для інших країн використовувати рупії.

Індія почала вивчати механізм розрахунків у рупіях з росією незабаром після вторгнення в Україну в лютому минулого року, але жодних повідомлень про угоди в рупіях не було. Більша частина торгівлі між Індією та рф здійснюється в доларах США, але дедалі частіше використовуються інші валюти, такі як дирхам ОАЕ.

Обидві сторони говорили про спрощення торгівлі в місцевих валютах, але принципи проведення таких розрахунків не були формалізовані.

З моменту вторгнення росії в Україну 24 лютого минулого року Індія збільшила імпорт товарів з росії до $51,3 мільярда до 5 квітня 2023 року, порівняно із $10,6 мільярда за той самий період минулого року.

Значну частину російського експорту до Індії становить нафта, його обсяг збільшився за цей період у 12 разів. Водночас експорт з Індії до росії за той же період дещо впав – до $3,43 млрд з $3,61 млрд у попередньому році.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd